"Росія - це не таліби-бойовики": Зеленський пояснив, чому не можна порівнювати Україну з Афганістаном, і озвучив очікування від США

Некоректно порівнювати Україну та Афганістан з погляду залежності від допомоги США. Адже наша країна не так сильно залежна від Штатів, як Афганістан, який після відходу американських військових захопив "Талібан". Про це в інтерв'ю CNN розповів президент України Володимир Зеленський. При цьому він зазначив, що захоплення Афганістану не могло відбутися так швидко, передають Патріоти України.

"Україна не залежить від США так, як Афганістан залежав. І я дійсно вважаю, що за лічені дні, 5-7, таку велику країну неможливо захопити", – говорив глава держави. Також Зеленський розповів про 2014 рік, коли Україну не так сильно підтримували на міжнародному рівні. У той час у нашої країни не було достатньо військової техніки і військовослужбовців, але до 2021 року Росія так і не захопила нашу країну.

"Але була хвиля добровольців, з'явилися добробати – зусиллями людей, які були об'єднані бажанням захистити свою державу. Нікого іншого не було. Але не тільки за 4 дні, але і за 7 років РФ не захопила Україну", – підкреслив президент.

Зеленський акцентував, що Росія – це не таліби-бойовики, адже у РФ одна з найсильніших армій у світі. За його словами, Україна відстояла свою державність, і ми незалежні від США або якоїсь іншої країни.

"Що таке "залишити Україну"? Я вважаю, що, навпаки, США повинні збільшувати свою присутність в Україні", – зазначив він. Президент також сказав, що після зустрічі з Джо Байденом отримав важливий і потужний сигнал України для Штатів. "Те, що ми серед перших країн, з якими зустрічався президент Байден (після виведення військ з Афганістану. – Ред.), означає, що ми є пріоритетною країною. І ми вдячні за це, це важливий сигнал. Але після цього сигналу ми також чекаємо дій", – повідомив Зеленський.

"Процес має йти": Кремль погрожує вбивати українців, навіть якщо настане перемир'я

п’ятниця, 19 квітень 2024, 17:53

Міністр закордонних справ країни-агресорки Сергій Лавров заявив, що Росія не збирається переривати бойові дії в Україні в разі початку переговорів щодо війни, яку розв'язала. Про це Лавров заявив в інтерв'ю росЗМІ, коментуючи домовленості, які нібито о...

Оце так: "Велика сімка" відклала питання передачі Україні російських активів до червня

п’ятниця, 19 квітень 2024, 17:42

Міністри закордонних справ країн "Великої сімки" схвалили декларацію за підсумками зустрічі на Капрі в Італії. Питання передачі Україні російських активів на прохання лідерів країн G7 відклали до червня, передають Патріоти України. Глави МЗС Канади, Ф...