У п'ятницю, 17 січня, під головуванням президента Володимира Зеленського відбулося засідання Ради національної безпеки й оборони, на якому була розглянута Стратегія національної безпеки України. Документ передбачає зниження напруги у відносинах із Росією. Про це повідомляє Офіс глави держави, зазначають Патріоти України.
Президент наголосив, що засідання було консультативно-дорадчим, щоб усі члени РНБО могли висловити свої думки, зауваження та пропозиції щодо майбутнього документа.
"Чув, що є багато різних зауважень. Ми зараз зустрілися, ми можемо обговорити цю Стратегію після того, як секретар РНБО її представить", – сказав Зеленський на початку зустрічі.
Президент запропонував усім учасникам засідання протягом тижня детально опрацювати проєкт Стратегії та подати свої пропозиції. "І після цього ми зустрінемося і затвердимо документ", – додав він.
Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що проєкт Стратегії національної безпеки України розроблено відповідно до статті 26 Закону "Про національну безпеку України". В основу документа було покладено виборчу програму президента.
Данілов наголосив, що ключовими аспектами Стратегії є людина, її життя, здоров'я, честь, гідність, недоторканність і безпека. Кінцева мета реалізації – утвердження вільної, багатої, безпечної країни, в якій панує право, де кожен може реалізувати свої таланти і здібності.
Директор Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Литвиненко повідомив, що проєкт Стратегії був розроблений відповідною робочою групою та представлений, зокрема, у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі в грудні минулого року, де отримав позитивну оцінку.
В основу діяльності пропонується покласти три основних принципи:
Пріоритетними напрямками політики національної безпеки в проєкті Стратегії визначається забезпечення незалежності і державного суверенітету, суспільний розвиток, перш за все – розвиток людського капіталу, захист прав, свобод і законних інтересів громадян України, європейська та євроатлантична інтеграція, відновлення територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів України.
"Реалізація цих пріоритетів буде забезпечуватися шляхом відновлення миру і державного суверенітету на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, здійснення комплексу міжнародно-правових, політико-дипломатичних, безпеки, гуманітарних та економічних заходів "Крим – це Україна". Також пропонується вжити заходів для зменшення ймовірності ескалації конфлікту з РФ і напруження у двосторонніх відносинах", – наголосили в ОП.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...