Зменшити напругу у відносинах із Росією, зміцнити оборону, повернути Донбас та Крим: РНБО за головуванням Зеленського розглянула Стратегію нацбезпеки України

Секретар РНБО підкреслив, що представлена стратегія попередньо отримала високу оцінку експертів НАТО

У п'ятницю, 17 січня, під головуванням президента Володимира Зеленського відбулося засідання Ради національної безпеки й оборони, на якому була розглянута Стратегія національної безпеки України. Документ передбачає зниження напруги у відносинах із Росією. Про це повідомляє Офіс глави держави, зазначають Патріоти України.

Президент наголосив, що засідання було консультативно-дорадчим, щоб усі члени РНБО могли висловити свої думки, зауваження та пропозиції щодо майбутнього документа.

"Чув, що є багато різних зауважень. Ми зараз зустрілися, ми можемо обговорити цю Стратегію після того, як секретар РНБО її представить", – сказав Зеленський на початку зустрічі.

Президент запропонував усім учасникам засідання протягом тижня детально опрацювати проєкт Стратегії та подати свої пропозиції. "І після цього ми зустрінемося і затвердимо документ", – додав він.

У чому суть нової Стратегії нацбезпеки

Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що проєкт Стратегії національної безпеки України розроблено відповідно до статті 26 Закону "Про національну безпеку України". В основу документа було покладено виборчу програму президента.

Данілов наголосив, що ключовими аспектами Стратегії є людина, її життя, здоров'я, честь, гідність, недоторканність і безпека. Кінцева мета реалізації – утвердження вільної, багатої, безпечної країни, в якій панує право, де кожен може реалізувати свої таланти і здібності.

Директор Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Литвиненко повідомив, що проєкт Стратегії був розроблений відповідною робочою групою та представлений, зокрема, у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі в грудні минулого року, де отримав позитивну оцінку.

В основу діяльності пропонується покласти три основних принципи:

  • розвиток оборонних і можливостей, які зробили б збройну агресію проти України неможливою шляхом збільшення ціни цієї агресії;
  • здатність суспільства і держави швидко й адекватно реагувати на зміну середовища безпеки і підтримувати стале функціонування своїх основних механізмів;
  • розвиток стратегічних відносин із ключовими іноземними партнерами, насамперед із Європейським Союзом і державами–членами НАТО, прагматичну співпрацю з іншими країнами і міжнародними організаціями на основі національних інтересів України.

Пріоритетними напрямками політики національної безпеки в проєкті Стратегії визначається забезпечення незалежності і державного суверенітету, суспільний розвиток, перш за все – розвиток людського капіталу, захист прав, свобод і законних інтересів громадян України, європейська та євроатлантична інтеграція, відновлення територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів України.

"Реалізація цих пріоритетів буде забезпечуватися шляхом відновлення миру і державного суверенітету на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, здійснення комплексу міжнародно-правових, політико-дипломатичних, безпеки, гуманітарних та економічних заходів "Крим – це Україна". Також пропонується вжити заходів для зменшення ймовірності ескалації конфлікту з РФ і напруження у двосторонніх відносинах", – наголосили в ОП.


Хіти тижня. "Диверсант РФ признал то, что боятся сказать Сивохо и Лена Бондаренко": Казанський відреагував на слова Гіркіна про російських військових

субота, 5 грудень 2020, 4:00

Ігор Стрєлков визнав, що бойовики "Л/ДНР" на Донбасі є лише ширмою для військ Росії. Екс-ватажок бойовиків "ДНР", полковник ФСБ РФ в запасі Ігор Стрєлков (Гіркін) відкрито визнав, що ніякого "внутрішнього конфлікту" на сході України не існує. Слова Стр...

З архіву ПУ. Закидали камінням: Російським військовим влаштували "теплий" прийом у Сирії (фото, відео)

субота, 5 грудень 2020, 3:00

Місцеві жителі заблокували маршрут проїзду колони військових і кидали в їх транспорт камінням. Місцеві жителі заблокували маршрут проїзду колони військових і кидали в їх транспорт камінням. За деякими джерелами, турецька частина патруля застосувала сль...