Офіційний Київ призупинив процес розірвання двосторонніх угод з Росією, ініційованих за Петра Порошенка. Та ж ситуація спостерігається з договорами, учасницею яких є Україна в рамках СНД, пише російське видання «Коммерсантъ» з посиланням на дипломатів у МЗС РФ, зазначають Патріоти України.
У російському відомстві заявили, що Київ перестав надсилати до Москви повідомлення про розірвання угод з РФ, хоча цей процес був запущений в односторонньому порядку в 2014 році. Серед розірваних Києвом документів – Договір про дружбу і партнерство між РФ і Україною.
Загалом двостороння договірно-правова база нараховує близько 400 документів. Торік тодішній міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що було «вбито» в односторонньому порядку 48 міжнародних угод і очікувалося розірвання ще 40-ка.
У МЗС РФ наголосили, що з тих пір жодну угоду ніхто не розірвав, а число недіючих документів не збігається з названим Клімкіним. У російському переліку – 49 двосторонніх договорів, з них 30 є міжурядовими. Серед них пакет з чотирьох угод, які стосуються статусу та умов перебування Чорноморського флоту РФ на території України. За даними російського МЗС, ці договори були розірвані Москвою через анексію Криму.
У вказаному списку 13 міжвідомчих угод вже не діють, зокрема протокол про співробітництво між ФСБ РФ і СБУ, погранслужбами і Мін’юстом обох країн. Ще дев’ять документів, які втратили чинність, стосуються міжрегіонального співробітництва між областями і містами РФ і України.
У російському відомстві додали, що є також угоди з невизначеним статусом. Наприклад міжурядова угода про обмін інформацією про переносні зенітно-ракетні комплекси типу “Ігла” і “Стріла” або про співробітництво у сфері молодіжної політики. У першому випадку Київ не вказав дату розірвання договору, а в другому «неналежним чином» оформив повідомлення про припинення дії документа.
За даними видання, подібна ситуація спостерігається з договорами, учасницею яких є Україна в рамках Співдружності Незалежних Держав. У виконкомі СНД повідомили, що у період з 2014 по 2019 року Київ вийшов з 19 угод, але все це ініціатива колишнього уряду України.
У МЗС Росії вважають, що пауза з денонсацією договорів може бути пов’язана із зайнятістю нового уряду кадровою політикою.
«Якщо пригальмують — це буде сигналом. Якщо виходити з застарілих документів, а такі є, це одна історія. Якщо візьмуться за знакові речі — інша, яка означатиме політичний вибір», – додали в російському міністерстві.
Керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко спростував поширювану в соцмережах інформацію про те, що у 2023 році планувався арешт колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Такі чутки Коваленко прокоментував на своєму кан...
Дмитро Снєгирьов, військовий експерт, співголова ГІ "Права Справа" розповів, яку кількість військ росіяни не можуть перекинути на територію України через Курську та Білгородську операції Про це він розповів в етері Еспресо, передають Патріоти України. ...