У Латвії підозрюють російський пошуковий сервіс "Яндекс" у проведенні незаконної аерофотозйомки країни. Зокрема, на опублікованих на "Яндекс-карті" фотографіях, зроблених з висоти 100-200 метрів, можна побачити залізничні вузли, мости, гідроелектростанції та вежі зв'язку, передають Патріоти України.
Зазначається:
"Останніми роками російський пошуковий сервіс "Яндекс" поповнив свої карти якісними 360-градусними фотографіями, зробленими з повітря в багатьох місцях Латвії. Деякі кадри могли бути зроблені з порушенням обмежень", – йдеться в повідомленні.
При цьому наголошується: ні сам "Яндекс", ні його представники не зверталися до Агентства цивільної авіації Латвії (САА) за отриманням спеціального дозволу на роботу авіації. Крім того, "Яндекс" також не реєстрував на безпілотні літальні апарати або дрони.
У зв'язку з цим САА припускає, що ці зображення "Яндексу" могли передати його користувачі. Хоча найбільш достовірною версією є використання безпілотника.
Понад те, на думку начальника підрозділу безпілотної авіації САА, принаймні на деяких фотографіях, розміщених на "Яндексі", встановлені вимоги можуть бути порушені. "Наприклад, біля аеропортів Риги та Лієпаї діє обмеження в радіусі 5 кілометрів, де заборонені польоти, а ще більша територія має обмеження висотою 50 метрів", – зазначають автори матеріалу.
Вони нагадують: "Яндекс" передає дані російській владі. Так, у 2020 році компанія повідомила, що за півроку отримала від російської влади понад 15 тис. запитів про користувачів – і у 84% випадків надала ці дані.
"Аерофотозйомка об'єктів інфраструктури, які раніше вважалися розвагою, після початку війни в Україні стала приводом ставитись до неї критично. ... У Латвії особливо активна російська військова розвідка. І тим, кого у Латвії звинувачують у шпигунстві на Росію… давали завдання сфотографувати об'єкти латвійської інфраструктури – вежі, склади, залізницю", – резюмується в матеріалі.
Відправлення солдатів з КНДР у Росію є певною навчально-тренувальною місією: війська Північної Кореї не мають досвіду ведення бойових дій, а тут Пхеньяну видалася можливість оцінити рівень своєї армії у бойових умовах та навчити їх. Натомість Росія отр...
На Донеччині окупанти змінюють тактику малих штурмових груп, і тепер атакують камікадзе. Про це в ефірі «Суспільне новини» розповів Юрій Сиротюк, головний сержант роти вогневої підтримки 5 окремої штурмової бригади, передають Патріоти України. За слова...