Ветеран АТО Іван Дєєв заявив, що в 2017 році після бойового завдання з ліквідації так званого міністра народної міліції "ЛНР" українських військових здали свої ж, через що він потрапив до полону. Там воїна щодня катували протягом 1,5 року, передають Патріоти України.
Деталями того, як він потрапив у полон "ЛНР", ветеран АТО поділився в ефірі програми "Право на владу". Вона транслювалося в YouTube ввечері в четвер, 10 червня.
Колишній військовополонений зазначив, що українці, утримувані на непідконтрольних територіях, не знали, як відбуваються обміни. Йому, наприклад, не було відомо про списки, а терористи "ЛНР" деталей зі своїми ув'язненими не погоджували.
"За пів року до обміну приїхали ОБСЄ і сказали, що нас внесли в список. Бойовики говорили ще в 2017 році, що нас уже підготували для обміну. Обмін пройшов і вони сказали, що нас не взяли. Потім сказали, що в 2018 році вже буде. Потім у 2019-у", – згадав українець.
Він не знав, чому його не брали на обмін до 2019 року, тому що весь час сидів в одиночній камері. "Там не було такого, щоб хтось комусь щось говорив", – зазначив Дєєв.
Ведуча програми Наталя Мосейчук запитала у ветерана АТО, чи тривали тортури, коли йому оголосили про підготовку до обміну. "Півтора року вони були, коли я сидів у підвалах МВС, колишнього СБУ. Там вони кожен день були", – відповів він.
"У 2016 році ви були прикомандировані до СБУ, в контррозвідку, і рік працювали в тилу "ЛНР". Потім у тилу ви отримали завдання. Розкажіть, яке?" – звернулася журналістка до гостя програми.
Той відповів, що це була ліквідація ватажка "народної міліції" самопроголошеної "республіки". "Завдання було успішним, але через 3 години взяли мого напарника, майора, тому, що здали з нашого боку. Зради в нас багато. Просто зателефонували та сказали, де він перебуває, яка квартира і все", – розповів Дєєв.
Нагадаємо, військовослужбовець 8-го полку спецпризначення ЗСУ Іван Дєєв у 2016 році отримав орден "За мужність" 3-го ступеня. Він перебував у полоні у Луганську з лютого 2017 року. Додому воїн повернувся 29 грудня 2019 року.
Укладена 17 січня угода про всеосяжне стратегічне партнерство між Росією та Іраном включає військово-технічне співробітництво, тож можливий експорт Іраном безпілотників типу Shahed та іншого військового обладнання для використання Росією в Україні. Про...
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо поскаржився канцлеру Німеччини Олафу Шольцу на українського президента Володимира Зеленського, який не відповів на його запрошення зустрітися в Давосі та пригрозив "заходами" в разі невідновлення постачання російс...