Патріоти України
пропонують ознайомитись з матеріалом, підготовленим журналістами та екснардепом
Ігорем Луценком.
Сучасні відносини Китаю і Росії не є союзницькими, а перевершують їх за своєю глибиною
Тримаю вас у курсі тайванського питання, і мушу відмітити, що РФ у ньому дуже багато, і стає все більше.
Сьогодні бойові кораблі РФ і Китаю провели спільне патрулювання в Тихому океані. Як заявила російська сторона, це ПЕРШИЙ такий захід в історії! На фоні гонки озброєнь навколо Тайваню сигнал більш ніж красномовний - особливо для Японії, я думаю, котра заявила про готовність вступити в бій, якщо КНР нападе на острів.
І дійсно, патрулювання відбувалося впритул до японських територій. Коли з китайського корабля злетів палубний вертоліт, то у відповідь в повітря були підняті японські винищувачі.
А за день перед цим офіційний представник МЗС КНР Ван Веньбінь заявив, що сучасні відносини Китаю і Росії не є союзницькими, а перевершують їх за своєю глибиною.
Факт, що РФ нині є природнім союзником Китаю, очевидний давно.
Сюрпризом є те, що Москва робить нині це настільки демонстративно.
Японці не сидять мовчки, поки їх історичні противники налаштовують зброю. Сьогодні міністр оборони Японії зробив заяву, що Тайвань може бути атаковано без де-юре використання війська, за кримським сценарієм.
І дійсно, для цього є усі передумови.
По-перше, це потужна партія прихильників возз`єднання з Китаєм у самому Тайвані.
По-друге, наявність гібридних військ у Китаю (котрі на порядок перевищують за потугою ті сили, котрі РФ задіяла для атаки на Крим).
Є ще по-третє. Існує думка, що більшість тайванців у разі потреби не будуть ризикувати своїм життям і боротися. Усім, хто не буде протестувати, не лізтиме в політику, Китай по факту пообіцяє зберегти економічний їх статус.
І тут теж є певна аналогія з Кримом, і саме Москві має дякувати Пекін за те, що та створила шлях для проведення територіальних загарбань без огляду на реакцію світового товариства.
Після початку повномасштабного військового вторгнення Росії Україна значною мірою покладалася на допомогу союзників, однак тепер країна виробляє більше зброї, ніж будь-коли. Про це пише The Wall Street Journal, підкреслюючи, що, попри це, країна все ще...
Командувач Центрального командування США у 2008−2010 роках, Директор ЦРУ у 2011−2012 роках Девід Петреус інтерв'ю Radio NV заявив, що у нещодавно підписаній США та Україною угоді про корисні копалини є «підтекст з погляду безпеки», передають Патріоти У...