Звільнення Коболєва додатково погіршить наші відносини з МВФ і США. Він мав їхню підтримку, - економіст

Андрій Коболєв. Фото: ЕРА.

Очільник Нафтогазу Андрій Коболєв і так довго втримувався на посаді голови НАК "Нафтогаз України". Але процедура його звільнення - сумнівна з правової точки зору. Зміна керівника не ліквідує причину збитків у Нафтогазі. Про це в коментарі сказав економіст, експерт-аналітик Борис Кушнірук, передають Патріоти України.

"Звільнити керівника Нафтогазу можна лише рішенням Наглядової ради. Коли вона проти, то можна змінити і її. Але це проблемно. Членів Наглядової ради добирають за певним конкурсом. Якщо цього немає, то Наглядова Рада не є правомірною відповідно до українського законодавства. Є велике питання щодо юридичної коректності цих кроків. Можливо, Андрій Коболєв оскаржуватиме своє звільнення. Власник, зокрема й держава, може звільнити найманого працівника в будь-який момент. Але має робити це відповідно до законодавства чи статуту компанії", - каже аналітик.

Борги в Нафтогазі виникли внаслідок дій уряду, додає Борис Кушнірук. "Збитки з'явилися не внаслідок дій Нафтогазу, а через попередні рішення уряду. Ще за часів Гройсмана ввели так зване покладання спеціальних обов'язків. Нафтогаз зобов'язали постачати газ Облгазам, Облгазпостачам, підприємствам Теплокомуненерго без попередньої передоплати. Паливо продавалося за заниженою ціною й без передоплат. Хтось за це має нести відповідальність? Він не захотів цю інформацію приховувати. З погляду стандартів обліку та фінансової звітності зробив це абсолютно правильно. Якщо є протермінована дебіторська заборгованість, то має її показати. І сформувати під неї резерви. Це вимоги українського й міжнародного обліку і формування звітності", - наголосив експерт.

Некоректне звільнення керівника Нафтогазу погіршить відносини з нашими міжнародними партнерами, вважає економіст. "Андрій Коболєв і так довго втримувався на посаді голови Нафтогазу, враховуючи українські реалії, де купа різних інтересів. Але процедура його звільнення - сумнівна з правової точки зору. Також вона не прибирає причину, унаслідок якої в Нафтогазу виникли збитки. Не знаю, чи буде Кобелев з ними сваритися, чи не захоче. Його рішення. Очевидно, що це додатково погіршить наші відносини з МВФ і США. Він мав їхню підтримкою. І це не секрет", - підсумував Кушнірук.

Джерело: Gazeta.ua

"Це загроза оперативного оточення": Експерт пояснив, чому РФ намагається прорватися до Дніпропетровської області

середа, 14 травень 2025, 13:01

Росія готується розширити фронт бойових дій до адмінкордонів Дніпропетровської області, використовуючи це як інструмент тиску на Україну та її західних союзників. Про це розповів військовий аналітик Дмитро Снєгірьов в етері КИЇВ24, передають Патріоти У...

Є виклик: "Коаліції рішучих" вдалося створити "розтяжку" для Трампа і "вилку" для Путіна, - політолог

середа, 14 травень 2025, 12:48

Політолог Олег Саакян в етері телеканалу "Еспресо" зазначив, що, ймовірно, США перейдуть до формату крапельної підтримки України та поступового дистанціювання від російсько-української війни, передають Патріоти України. "Заява Віткоффа означає, що Трам...