А ви це знали? Навіщо в СРСР масово саджали отруйний борщівник - план не здійснився

У глибинах радянської історії ховається чимало цікавих, а часом і доволі спірних епізодів. Одним з таких є масове розведення отруйного борщівника. Сік цієї рослини може викликати серйозні опіки. Про те, навіщо влада СРСР її розмножувала, читайте в матеріалі OBOZ.UA.

Борщівник Сосновського може виростати до 3-5 метрів в висоту, а його суцвіття мають специфічну форму парасольки, що складається з дрібних білих квіточок.

Ця рослина руйнує природну екосистему та доволі небезпечна для людини, адже містить речовину, яка при контакті зі шкірою збільшує її чутливість до ультрафіолету. Тобто якщо після контакту з соком борщівника ви достатньо часу проведе на сонці, то можете отримати значні сонячні опіки.

Крім того, алергія на цю рослину – це доволі поширене явище, адже вона виділяє безліч ефірних олій. Борщівник поширився по всій території України і сталося це не без участі радянської влади.

Навіщо в СРСР масово саджали борщівник

Після завершення Другої світової війни, сільське господарство СРСР перебувало в доволі поганому стані. Однак селекціонер Петро Вавілов наприкінці 40-х років вирішив, що борщівник Сосновського допоможе знайти вихід зі складної ситуації.

Спочатку цей бур’ян зростав лише на центральному та східному Кавказі, Закавказзі та Близькому Сході, але після того, як аграрії помилково вирішили, що ця рослина гарно підійде для годування скоту, її почали засівати в центральних районах РРФСР. Однак невдовзі стало зрозуміло, що це була велика помилка.

Для годування худоби борщівник Сосновського виявився непридатним. Окрім того, що тварини їли листя неохоче, корови, наприклад, починали давати гірке молоко та народжували хворих телят.

Після цього бур’ян культивували ще декілька років поспіль, але повний масштаб проблеми помітили лише в 90-х, коли більшість полів занепали, в зв’язку з чим борщівник почувався доволі вільно та став стрімко розростатися.

Батько 9-річної дівчинки, яку знайшли мертвою у Німеччині, заявив, що не бачив дитину два роки

середа, 12 червень 2024, 20:51

Батько зниклої у Німеччині 9-річної дівчинки Валерії, тіло якої ймовірно знайшли 12 червня, заявив, що не бачив дитину протягом двох років. Дві його доньки перебували разом з колишньою дружиною за кордоном. Про це розповів чоловік на відео у Tik-Tok, п...

На обід до Ахметова я приїхав у спортивному костюмі, - морпіх Діанов

середа, 12 червень 2024, 20:40

В інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону український військовослужбовець, захисник "Азовсталі" Михайло Діанов (позивний Мішаня) розповів про першу зустріч з українським бізнесменом Рінатом Ахметовим, президентом футбольного клубу "Шахтар...