У глибинах радянської історії ховається чимало цікавих, а часом і доволі спірних епізодів. Одним з таких є масове розведення отруйного борщівника. Сік цієї рослини може викликати серйозні опіки. Про те, навіщо влада СРСР її розмножувала, читайте в матеріалі OBOZ.UA.
Борщівник Сосновського може виростати до 3-5 метрів в висоту, а його суцвіття мають специфічну форму парасольки, що складається з дрібних білих квіточок.
Ця рослина руйнує природну екосистему та доволі небезпечна для людини, адже містить речовину, яка при контакті зі шкірою збільшує її чутливість до ультрафіолету. Тобто якщо після контакту з соком борщівника ви достатньо часу проведе на сонці, то можете отримати значні сонячні опіки.
Крім того, алергія на цю рослину – це доволі поширене явище, адже вона виділяє безліч ефірних олій. Борщівник поширився по всій території України і сталося це не без участі радянської влади.
Навіщо в СРСР масово саджали борщівник
Після завершення Другої світової війни, сільське господарство СРСР перебувало в доволі поганому стані. Однак селекціонер Петро Вавілов наприкінці 40-х років вирішив, що борщівник Сосновського допоможе знайти вихід зі складної ситуації.
Спочатку цей бур’ян зростав лише на центральному та східному Кавказі, Закавказзі та Близькому Сході, але після того, як аграрії помилково вирішили, що ця рослина гарно підійде для годування скоту, її почали засівати в центральних районах РРФСР. Однак невдовзі стало зрозуміло, що це була велика помилка.
Для годування худоби борщівник Сосновського виявився непридатним. Окрім того, що тварини їли листя неохоче, корови, наприклад, починали давати гірке молоко та народжували хворих телят.
Після цього бур’ян культивували ще декілька років поспіль, але повний масштаб проблеми помітили лише в 90-х, коли більшість полів занепали, в зв’язку з чим борщівник почувався доволі вільно та став стрімко розростатися.
За новими правилами бригади екстреної медичної допомоги доставлятимуть пацієнтів з інфарктами, інсультами та іншими критичними станами до профільних медичних закладів, передають Патріоти України. Як повідомили на сайті МОЗ, з січня 2025 року бригади шв...
На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...