Під час великого обміну полоненими між Києвом і Кремлем, Україна передала бойовикам не тільки обвинувачених у тероризмі на мирних територіях, іноземних найманців, грабіжників і вбивць, а й колаборантів і державних зрадників, передають Патріоти України.
Ці особи зокрема співпрацювали з окупаційною владою. Про останні імена зі 66 (загалом було 124) полонених із списку на обмін, який українська влада не стала оприлюднювати, повідомляє "Слідство.Інфо", дізнавшись про них із власних джерел.
Зазначається, що до розслідування не включена інформація про пересічних терористів "Л/ДНР", більшість із яких отримали вироки через участь у незаконних збройних формуваннях або тероризм.
Так, серед тих, кого Київ віддав фейковим "республікам" є підполковник Нацгвардії Валентин Масюков. Навесні 2018-го його засудили за державну зраду. Правоохоронці з’ясували, що він літав до Москви, де його завербували співробітники ФСБ. Зрадника затримали у травні 2015-го. Судові засідання у його справі проходили в закритому режимі, хоча пізніше в СБУ заявили, що підполковник Масюков нібито отримав 13 років ув’язнення.
Окрім нього, поїхав в ОРДЛО й ще один офіцер, який зрадив Україну, – капітан поліції Харківщини Костянтин Чернишов. Його контррозвідка СБУ затримала у березні 2018-го – за те, що він передавав російським військовим таємну інформацію про учасників АТО та службові дані МВС України, зокрема й з обмеженим доступом.
Також зазначається, що в спилки на обмін потрапила особа на ім’я Юрій Пшеничний – колишній співробітник МВС. В 2014 році приєднався до лав незаконних збройних формувань на сході України. Після поранення й реабілітації він повернувся до лав бойовиків і охороняв будинок, у якому проживав глава "ДНР". Наприкінці 2018 його затримали українські військовослужбовці. Чоловік отримав вісім років позбавлення волі.
Ще у переліку обміняних є українка Дарія Мастікашева. Жінка працювала на спецслужби РФ й вербувала ветеранів АТО для імітації підготовки терактів в Росії. Перед обміном вона визнала свою провину та пішла на угоду зі слідством. Наприкінці грудня 2019 року її засудили за держзраду до двох років позбавлення волі й відпустили безпосередньо з зали суду.
Поїхав в ОРДЛО і фермер Микола Бутрименко, який теж передав терористам дані про позиції українських військовослужбовців. У 2014 році за його наведенням бойовики оточили та прицільно розстріляли бійців ЗСУ. Тоді загинуло десятеро наших захисників, ще п’ятеро потрапили в полон, де їх жорстоко катували.
Передали в ОРДЛО й Олександр Жигала, який був агентом ФСБ. За версією слідчих, в листопаді 2015 року в анексованому Криму він надав майору російської спецслужби згоду на конфіденційну спывпрацю. Згодом нібито завербував свого колишнього однокурсника. Чоловік на той час служив в Управлінні артилерії і ракетних військ Оперативного командування "Південь" ЗСУ та мав доступ до державної таємниці. Жигала затримали, щоправда, вирок він так і не отримав.
Ще один українець зі списку обміну – Віктор Колоянов, який називав себе "народним мером Бердянська"й виступав на мітингах з антиукраїнськими закликами. Разом із іншими особами він планував захопити владу в Бердянську, а також Маріуполі. Окрім цього, чоловік мав отримати велику кількість зброї з РФ. Під час цього Колоянова разом зі спільниками затримала СБУ. В 2016 році його засудили до 12 років в’язниці.
На Закарпатті до довічного ув’язнення засудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати під час засідання сесії сільради. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора, передають Патріоти України. «За публічного обвинувачення прокурорів Закарпатс...
Український тенісист Ерік Ваншельбойм потрапив у неприємний інцидент. 23-річний спортсмен у парі з Денисом Євсєєвим з Казахстану мав зіграти у чвертьфіналі турніру ATP Challenger Tour у Монтемарі, повідомляють Патріоти України. Однак хлопець не зміг вз...