Амазонки жили на території України: Професор Єльського університету наводить докази правдивості античних легенд

Тімоті Снайдер долучився до масштабного проєкту, спрямованого на відкриття зв'язків України з античним світом

Тімоті Снайдер доєднався до масштабного проєкту, спрямованого на відкриття зв'язків України з античним світом. Цей проєкт, "Українська історія: Глобальна ініціатива", вже залучив близько сотні науковців з різних країн.

Відомий історик Тімоті Снайдер долучився до масштабного проєкту "Українська історія: Глобальна ініціатива". Одна з його ключових цілей — проілюструвати зв'язки України з відомими темами, такими як Стародавня Греція, пояснив Снайдер в інтерв'ю NV.

Робота українських та міжнародних істориків, на думку Снайдера, матиме довгостроковий вплив, що призведе до переоцінки європейської та світової історії.

"Англійська, як і українська, є індоєвропейськими мовами. І, як виявляється, індоєвропейські мови зародилися на території нинішньої південно-східної України і поширилися на захід. Хіба це не цікава тема? Це означає, що всі, хто розмовляє індоєвропейською мовою, включаючи Південну Азію, Близький Схід, Грецію і так далі, так чи інакше пов'язані з сьогоднішнім українським степом або класичною Грецією", — зазначив він.

За його словами, люди в усьому світі просто не знають, що Афіни Аристотеля чи Сократа мали симбіотичні зв'язки з північним узбережжям Чорного моря, активно торгуючи з мешканцями сучасних українських земель.

"В Україні ми знаходимо підтвердження навіть античним легендам. Всі чули про плем'я амазонок, але тепер, завдяки археологічним знахідкам та іншим джерелам, ми знаємо, що у скіфів дійсно були жінки-воїни, — пояснив історик. — Тож ідея про те, що Ахілл, а також Геракл і Тезей колись воювали проти жінок-воїнів, амазонок, є частиною грецької легенди чи міфу, але вона базується на реальних фактах. Однак ми не зможемо побачити цю реальність, якщо не інтегруємо Україну в глобальний античний світ".

27 листопада оголосили, що всесвітньо відомі історики Тімоті Снайдер, Сергій Плохій та Ярослав Грицак приєднуються до проєкту "Українська історія: глобальна ініціатива".

Об'єднавши близько 50 українських та 40 іноземних науковців, вони співпрацюватимуть протягом трьох років, щоб дослідити близько 70 тем, вивчаючи їхні зв'язки та взаємозалежність.

Поки мати відійшла в туалет: Маленькі діти випадково з’їли... прах свого діда

понеділок, 20 січень 2025, 9:50

Жителька американського Колорадо Моніка Лонг, що самостійно виховує трьох дітей розповіла, що її діти випадково з’їли прах свого дідуся під час гри, передають Патріоти України з посиланням на The New York Post. Вона розповіла журналістам, що залишила ...

Зима без зими - курс на субтропіки: У Києві не фіксують значних морозів три роки поспіль. Фахівці коментують зміну клімату в Україні

понеділок, 20 січень 2025, 9:32

Характерно, що глобальне потепління в Україні найбільш відчувається у зимові місяці і цей процес більш значний ніж у сусідів по Європі. Фахівці вказують, що середньодобовий показник температури в країні коливається від п'яти градусів морозу до п'яти гр...