Американські науковці дослідили, наскільки кавун корисний для вимивання каменів з нирок

Експерти відомої американської Клініки Майо прокоментували поширене переконання в тому, що кавун нібито є ефективним засобом для виведення каменів із нирок.

Для початку фахівці нагадали, що найкращий спосіб запобігти утворенню каменів у нирках – пити багато води. Це допоможе уникнути зневоднення. І кавун у цьому разі може стати приємною і смачною альтернативою звичайній воді.

За словами експертів, камені в нирках утворюються, коли в сечі міститься більше кристалічних речовин, ніж рідина сечі може розчинити. Ці речовини включають кальцій, оксалат і сечову кислоту.

Серед основних причин утворення каменів у нирках медики назвали спадковість, зневоднення, харчування з високим вмістом білка, солі та цукру, надмірну вагу й ожиріння, інфекції сечовивідних шляхів.

На думку фахівців, вода справді найкраще запобігає утворенню каменів. Людям, у яких в анамнезі були камені в нирках, лікарі зазвичай рекомендують пити стільки рідини, щоб вивести близько двох літрів сечі на день.

Що ж стосується кавуна, то це натуральний сечогінний засіб, що допомагає збільшити відтік сечі й очистити організм від піску в нирках. Але в кавуні є калій. Якщо нирки нездорові, потрібно їсти менше продуктів із калієм, щоб не довести його концентрацію до небезпечного рівня – інакше можна спровокувати слабкість, оніміння і поколювання кінчиків пальців.

Якщо у людини з хворими нирками рівень калію в крові стає надто високим, це може спричинити нерегулярне серцебиття або серцевий напад.

Тому, якщо в людини вже проблеми з нирками, експерти рекомендують обмежувати порцію кавуна на день до однієї чашки – це приблизно 152 г.

Щоб зменшити ризик утворення каменю в нирках, медики радять, зокрема, їсти менше продуктів, у яких містяться оксалати (буряк, шпинат, горіхи, чай, шоколад, чорний перець і соя), дотримуватися дієти з низьким вмістом солі й тваринного білка, їсти продукти, багаті на кальцій.

Царю Соломону була дарована влада над демонами? Сенсаційний артефакт знайдений поблизу Константинополя спонукає знавців Святого Писання уважніше придивитись до апокрифа “Заповіт Соломона”

субота, 23 листопад 2024, 6:40

Рідкісний амулет віком 1600 років, знайдений археологами у стародавньому місті Адріанополіс (європейська частина сучасної Туреччини.-ПУ), містить зображення Соломона, який перемагає диявола. Ця знахідка апелює до вилучених з канонічної Біблії віршів, д...

"На кордоні нашого ключового гравця забрали в ТЦК, клуб не зміг нічого вдіяти": Волейболіст, який відмовився повертатися в Україну, пояснив свій вчинок

субота, 23 листопад 2024, 6:00

Волейболіст Андрій Оробко розповів про причини, через які він не повернувся до України після єврокубкового матчу. Спортсмен зазначив, що на його вирішення вплинули проблеми з командою, включаючи втрату ключових гравців та дії керівництва клубу, передаю...