У Китаї археологи виявили 8000-річний доісторичний курган з мушлей в Чжецзяні. Він може змінити уявлення про історію древніх людей в цьому районі. Про це повідомляє Еxpress, передають Патріоти України.
Аналізи показали, що вік цього місця від 7800 до 8300 років, що на 1000 років старше міських руїн культури Хемуду, які, як вважали, були витоками людства в цьому районі. Після багатьох років досліджень і розкопок експерти змогли встановити, що руїни були сховані на глибині 5-10 метрів під землею, а їх площа становила близько 8000 квадратних метрів. Також вони виявили ряд артефактів, в тому числі кераміку, кам'яні знаряддя праці, дерево, кістки і безліч останків рослин і тварин.
Виявлена в 1973 році ділянка Хемуду, як було підтверджено, існувала між 5000 і 3300 роками до нашої ери. Її відкриття було одним з найважливіших археологічних проривів в Китаї 20-го століття, адже культура Хемуду відігравала важливу роль в районі річки Янцзи і в усьому південно-східному Китаї. Відкриття цього місця призвело до нового історичного погляду на те, що басейн річки Янцзи і басейн річки Хуанхе були колисками китайської цивілізації. Однак знахідки на руїнах Цзінтоушань можуть змінити це.
Усім відомо, що найдешевші автомобілі варто шукати на вторинному ринку. І навіть там покупці підбирають машини, які допомагають заощаджувати пальне. Ці найкращі авто пропонують економічність та інші корисні якості, передають Патріоти України. Щоб рідше...
Девальваційні настрої бізнесу покращилися на початку року. Більшість вважає, що курс не перетне позначку 45 гривень. Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на звіт "Ділові очікування підприємств України" від Національного банку за I квартал 2025 р...