Може перевернути історію: Археологи виявили курган у Китаї, якому 8 тис. років (фото)

У Китаї археологи виявили 8000-річний доісторичний курган з мушлей в Чжецзяні. Він може змінити уявлення про історію древніх людей в цьому районі. Про це повідомляє Еxpress, передають Патріоти України.

Аналізи показали, що вік цього місця від 7800 до 8300 років, що на 1000 років старше міських руїн культури Хемуду, які, як вважали, були витоками людства в цьому районі. Після багатьох років досліджень і розкопок експерти змогли встановити, що руїни були сховані на глибині 5-10 метрів під землею, а їх площа становила близько 8000 квадратних метрів. Також вони виявили ряд артефактів, в тому числі кераміку, кам'яні знаряддя праці, дерево, кістки і безліч останків рослин і тварин.

Виявлена в 1973 році ділянка Хемуду, як було підтверджено, існувала між 5000 і 3300 роками до нашої ери. Її відкриття було одним з найважливіших археологічних проривів в Китаї 20-го століття, адже культура Хемуду відігравала важливу роль в районі річки Янцзи і в усьому південно-східному Китаї. Відкриття цього місця призвело до нового історичного погляду на те, що басейн річки Янцзи і басейн річки Хуанхе були колисками китайської цивілізації. Однак знахідки на руїнах Цзінтоушань можуть змінити це.


Тепер вже не фантастика: У США створили шолом для читання думок

п’ятниця, 18 червень 2021, 0:32

Стартап з США Kernel створив шолом для зчитування думок за $ 50 тисяч, повідомляють Патріоти України із посиланням на іноземні ЗМІ. Шолом для читання «здатний зчитувати показники активності нейронів в реальному часі і з високою точністю визначати закон...

Найбезглуздішу річ складно уявити: Воротар збірної Гаїті підірвав соцмережі "спритним" автоголом (відео)

п’ятниця, 18 червень 2021, 0:23

Голкіпер збірної Гаїті Жосуе Дюверге припустився жахливої помилки під час матчу кваліфікації ЧС-2022 з Канадою, повідомляють Патріоти України. Отримавши пас від свого захисника, антигерой епізоду кумедно пропустив м’яч поміж ніг, але ще мав час виправи...