Це слово стало перевіркою на "свій-чужий". Що незвичайного у слові "паляниця", яке його походження. Про це в ефірі "Сніданку з 1+1" в ефірі "1+1 Україна" розповів відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко.
"Вимова цього слова в часи війни стала маркером "свій - чужий", - каже він. Цьому слову присвячено безліч мемів, народна творчість вражала нас вже не раз на цю тему. А Нацбанк навіть викарбував монету "Все буде паляниця".
"Справді, росіянам важко вимовити це слово, бо в їхній мові немає м'якого звука ц'", - пояснює мовознавець. Він додав, що паляницею називають круглу хлібину, переважно із пшеничного борошна, з горизонтальним надрізом. Походить воно від слова "палити". Назва такого хліба зумовлена тим, що при випіканні такого хліба утворюється суха, іноді пригоріла скоринка.
На початку повномасштабного вторгнення українські військові виявили ще одного диверсанта, який не пройшов перевірку словом "паляниця". ЗСУ попросили його сказати перевірочне слово українською мовою "паляниця", а той відповів: "Полуниця".
У квітні 2022 року у Рівному патрульна поліція затримала чоловіка на авто, який не міг вимовити слово "паляниця".
Третя хвиля весняних заморозків завдала удару по садах України, що загрожує зниженням врожаю кісточкових фруктів і суниці, а остаточні наслідки для врожаю яблук стануть відомі лише наприкінці травня. Очікується зростання імпорту фруктів і підвищення за...
Експерти назвали швидкісний режим, що допомагає економити пальне. Про це пише "Автопілот" із посиланням на думку експертів, передають Патріоти України. Різниця витрати пального на трасі та інших дорогах вочевидь різна. Головна причина цього — швидкість...