Епідемія, яка забрала в 1346-1353 рр. від 30 до 60% життів у Європі, прийшла на континент із Киргизстану. Цього висновку дійшла група вчених на чолі з Марією Спіроу з Університету Еберхарда Карлса в Тюбінгені, Німеччина. Під час розкопок на старовинному цвинтарі на півночі Киргизстану, фахівці виявили безліч надгробків, датованих 1338 та 1339 роком, передають Патріоти України.
Це наштовхнуло археологів на думку, що на той час у регіоні була епідемія. Фахівці вивчили ДНК похованих там людей та виявили чумну бактерію. Виявлений ними штам був прабатьком палички, що поширилася Європою.
Раніше висловлювалися різні теорії щодо походження Чорної смерті. Існують докази спалаху чуми біля пустелі Гобі (територія сучасних Китаю та Монголії), а також у пониззі Волги у причорноморському регіоні (Росія). Ці свідчення відносяться до 1346 року—року початку пандемії. Знахідка Марії Спіроу більш рання, отже, вона проливає світло на походження Чорної смерті в Європі.
Батьки хлопчика, якого звуть Сяосян, звернулися до лікарів зі скаргами на утруднене дихання дитини. Під час медичного огляду маленький пацієнт викашляв 12-сантиметрову живу п'явку, тим самим шокувавши медиків, передають Патріоти України з посиланням на...
В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....