Епідемія, яка забрала в 1346-1353 рр. від 30 до 60% життів у Європі, прийшла на континент із Киргизстану. Цього висновку дійшла група вчених на чолі з Марією Спіроу з Університету Еберхарда Карлса в Тюбінгені, Німеччина. Під час розкопок на старовинному цвинтарі на півночі Киргизстану, фахівці виявили безліч надгробків, датованих 1338 та 1339 роком, передають Патріоти України.
Це наштовхнуло археологів на думку, що на той час у регіоні була епідемія. Фахівці вивчили ДНК похованих там людей та виявили чумну бактерію. Виявлений ними штам був прабатьком палички, що поширилася Європою.
Раніше висловлювалися різні теорії щодо походження Чорної смерті. Існують докази спалаху чуми біля пустелі Гобі (територія сучасних Китаю та Монголії), а також у пониззі Волги у причорноморському регіоні (Росія). Ці свідчення відносяться до 1346 року—року початку пандемії. Знахідка Марії Спіроу більш рання, отже, вона проливає світло на походження Чорної смерті в Європі.
Тимчасова зупинка роботи сервісів кількох банків, "Нової пошти", Дії тощо вранці 26 квітня пов'язана з аварійним відключенням електроенергії в українському датацентрі De Nova. Жодної хакерської роботи не було, під час заміни елементів безперебійного жи...
Деякі овочі, які ми звикли вважати корисними, можуть мати несподіваний негативний вплив на організм. Дієтологи звернули увагу на баклажан - овоч, який, за певних умов, може негативно впливати на здоров'я та зовнішній вигляд людини. Чому саме цей овоч з...