Банани, помідори, риба та яйця є головними продуктами, які позитивно впливають на здоров'я легень. Їх регулярне вживання зменшує запалення і слиз, а також покращує здатність організму запобігати захворюванням, передають Патріоти України.
У бананах міститься висока кількість калію, завдяки чому вони є відмінним вибором для підтримання гарного здоров'я і функціонування легень. Згідно з дослідженням, проведеним в Школі медицини Кек (США), споживання достатньої кількості калію, особливо в дитячому віці, допомагає поліпшити функції та працездатність легень. Крім бананів, також можна відзначити авокадо, гарбуз і апельсини.
Помідори теж багаті на калій. Дослідження, проведене вченими з Школи громадської охорони здоров'я Bloomberg Джонса Хопкінса (США), показало, що дієта з високим вмістом помідорів уповільнює погіршення стану легень у колишніх курців.
Крім того, вони містять багато вітаміну С, який не тільки зміцнює імунну систему, а й покращує здоров'я легень. "Частина його антиоксидантних властивостей допомагає боротися з такими інфекціями, як пневмонія, і запобігає пошкодженню клітин вільними радикалами", – говорить Триста Бест, дієтологиня і ад'юнкт-професорка в Balance One Supplements.
Багатство томатів рослинними каротиноїдами, зокрема лікопіном, також може сприяти поліпшенню функціонування легень.
Солодка картопля – це не просто ще одне відмінне джерело калію. Вона, як і помідори, багата каротиноїдами і антиоксидантами. Оскільки антиоксиданти протидіють впливу вільних радикалів, солодка картопля допомагає підтримувати здоров'я легень на клітинному рівні. Крім того, вона містить високу кількість вітаміну А, завдяки чому підтримує дихальні шляхи і знижує ризик легеневих інфекцій.
Основна функція легень полягає в тому, щоб насичувати кров киснем і виводити вуглекислий газ. При цьому не всі продукти виробляють однакову кількість вуглекислого газу при метаболізмі. Наприклад, жири виділяють його найменше, а це значить, що омега-3 жирні кислоти, присутні в рибі (лосось, тунець), можуть допомогти зменшити симптоми хронічної обструктивної хвороби легень і емфіземи. Також вони мають протизапальну дію і ефективно борються з ризиком розвитку захворювань.
Крім того, жирна риба багата на вітамін D, який є одним з найважливіших вітамінів для здоров'я легень. Було доведено, що він відіграє захисну роль у хворих на астму.
Такі гриби, як майтаке, морель, лисичка, устриця і шиїтаке теж багаті на вітамін D. Вони можуть допомогти зменшити запалення дихальних шляхів, а також підтримують імунну систему.
Як і жирна риба, яйця багаті на вітамін D і корисні жири. Однак, крім цього, вони містять високоякісний білок, який допомагає підтримувати здоров'я легень, сильні дихальні м'язи та імунну функцію.
Дослідження, яке показало, що помідори можуть уповільнити погіршення здоров'я легень у колишніх курців, також приписало цю здатність і яблукам. Вони багаті на кверцетин (флавоноїд), який володіє антигістамінними, протизапальними і антиоксидантними властивостями.
"Яблука можуть знизити ризик хронічних захворювань легень, астми і бронхіальної гіперактивності", – говорить Лінелл Росс, сертифікований фахівець в сфері здоров'я.
Корінь імбиру також корисний для здоров'я. Він містить спеціальні сполуки, які мають потужну протизапальну дію. Його споживання допомагає захистити легені від пошкоджень ДНК і тканин. Крім того, він надає розслаблюючу дію на гладку мускулатуру, яка відкриваює дихальні шляхи.
Часник, особливо якщо його вживати в сирому вигляді або приймати у вигляді екстракту, наповнює організм антиоксидантами, які допомагають захищати клітини легень від пошкоджень вільними радикалами. Крім того, він стимулює шляхи детоксикації організму, підтримує імунну систему, є відхаркувальним засобом і руйнує слиз.
Хрін може стимулювати пазухи і розріджувати застійний слиз в легенях. Дослідження також показують, що він є потужним антиоксидантом, який додають в раціон для боротьби з раком.
Якщо і переїздити кудись жити, так це до країни, з високим індексом щастя. Одним з найвищих таких показників у світі може похвалитись Швейцарія, і зараз країна пропонує вигідні умови переміщення. Як пише видання Express, швейцарський уряд пропонує моло...
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...