
У перехворілих на коронавірусну інфекцію людей активізуються супутні захворювання. Зокрема, більше людей надходять в медустанови з онкологією, передають Патріоти України з посиланням на керівника Центру інфекційних уражень нервової системи Олену Панасюк.
Так, медики спостерігають погіршення стану здоров'я у людей, які вже подолали COVID-19. Українці надходять в медустанови з онкологічними захворюваннями та пухлиною центральної нервової системи.
“Спочатку їх первинні симптоми розцінювалися як постковідні — слабкість, головний біль, а коли відправляли їх на МРТ, то виявили злоякісні пухлини. Десь 10—15% ми стикаємося з онкологією, яка була прихована, а після перенесеного ковіда ці симптоми прогресували. На жаль, час було втрачено, частина пацієнтів спостерігалися як постковідні, вчасно не обстежувалися, а коли стан був критичний, виявляли величезні пухлини”, — пояснила Олену Панасюк.
Вона також додала, що медики не встигли вивчити належним чином питання посляковідного синдрому і активізації інших захворювань під час перебігу коронавірусної хвороби.
"Ми почали займатися цією проблемою з червня минулого року і продовжуємо на науковій основі зараз. У великих лікарнях вже є центри, які займаються реабілітацією. Зараз вже розроблені програми на науковій і законодавчій базі з реабілітації та відновної терапії у даної категорії хворих. Але це доступно у великих обласних і районних центрах. Для невеликих населених пунктів і сіл - ця проблема існує досить гостро щодо діагностики, відновлення від постковідних ускладнень", — акцентувала Панасюк.
"Те що ми спостерігали у 25-30% розвиваються мікст-інфекції, тобто коли кілька вірусів або віруси-бактерії, після перенесеного ковіда можуть реактивуватися інші віруси, схильні до тривалого перебування в організмі. Ті зміни, які відбуваються в нервовій системі можуть бути обумовлені в тому числі реактивацією інших патогенів", - говорить вона.
Уявіть місто, яке повільно дрейфує крізь океани, обминає континенти й ніколи не кидає якір у жодному порту назавжди. Саме таким бачать своє майбутнє творці Freedom Ship — проєкту плавучого міста завдовжки близько півтора кілометра, де мали б жити, прац...
Столиця України частково знеструмлена. Діють аварійні відключення, повідомив місцевий оператор електромереж ДТЕК вранці в четвер, 25 червня, передають Патріоти України. "Лівий берег Києва: за командою Укренерго застосовані екстрені відключення. Просимо...