Бережіться! У людей, які перехворіли на COVID-19, виявляють онкологію, - інфекціоністка

У перехворілих на коронавірусну інфекцію людей активізуються супутні захворювання. Зокрема, більше людей надходять в медустанови з онкологією, передають Патріоти України з посиланням на керівника Центру інфекційних уражень нервової системи Олену Панасюк.

Так, медики спостерігають погіршення стану здоров'я у людей, які вже подолали COVID-19. Українці надходять в медустанови з онкологічними захворюваннями та пухлиною центральної нервової системи.

“Спочатку їх первинні симптоми розцінювалися як постковідні — слабкість, головний біль, а коли відправляли їх на МРТ, то виявили злоякісні пухлини. Десь 10—15% ми стикаємося з онкологією, яка була прихована, а після перенесеного ковіда ці симптоми прогресували. На жаль, час було втрачено, частина пацієнтів спостерігалися як постковідні, вчасно не обстежувалися, а коли стан був критичний, виявляли величезні пухлини”, — пояснила Олену Панасюк.

Вона також додала, що медики не встигли вивчити належним чином питання посляковідного синдрому і активізації інших захворювань під час перебігу коронавірусної хвороби.

"Ми почали займатися цією проблемою з червня минулого року і продовжуємо на науковій основі зараз. У великих лікарнях вже є центри, які займаються реабілітацією. Зараз вже розроблені програми на науковій і законодавчій базі з реабілітації та відновної терапії у даної категорії хворих. Але це доступно у великих обласних і районних центрах. Для невеликих населених пунктів і сіл - ця проблема існує досить гостро щодо діагностики, відновлення від постковідних ускладнень", — акцентувала Панасюк.

Які інфекційні хвороби можуть вражати після COVID-19?

  • Герпес.
  • Кір.
  • Краснуха.

"Те що ми спостерігали у 25-30% розвиваються мікст-інфекції, тобто коли кілька вірусів або віруси-бактерії, після перенесеного ковіда можуть реактивуватися інші віруси, схильні до тривалого перебування в організмі. Ті зміни, які відбуваються в нервовій системі можуть бути обумовлені в тому числі реактивацією інших патогенів", - говорить вона.

Штраф від ТЦК: Українцям пояснили, як не переплатити й не втратити право на знижку

середа, 14 травень 2025, 16:51

В Україні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть накладати штрафи на військовозобов'язаних громадян, які порушують правила мобілізації. Розповсюджені ситуації, коли ТЦК та СП вимагає оплатити штраф, але видає для цього лише ...

Якщо Пенсійний фонд не зарахував до стажу частину трудового періоду: Українцям пояснили, як діяти

середа, 14 травень 2025, 16:47

В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...