З 1 вересня 2024 року українські біженці в Чехії повинні знайти нове житло або домовитися про оплату нинішнього, якщо термін безкоштовного проживання перевищує 90 днів. Однак, вразливі категорії населення можуть отримати фінансову допомогу та збільшені виплати на житло від уряду Чехії. Про це повідомляє proukrainu.blesk.cz.
Міністерство внутрішніх справ Чехії пояснює, що система екстреного проживання та притулку була задумана як тимчасове рішення і не призначена для довготривалого використання. Зміни, які набудуть чинності з 1 вересня 2024 року, спрямовані на повернення системи до її початкової ролі – надання можливості безкоштовного проживання безпосередньо після прибуття біженців.
Підтримка для вразливих категорій
Для вразливих категорій осіб, які не зможуть самостійно орендувати житло, передбачені компенсаційні та засоби соціальної підтримки. Міністерство праці Чехії зазначає, що таким категоріям будуть доступні наступні види допомоги:
Юридична консультантка з МОМ (Міжнародна організація з міграції) Тереза Ібрагім повідомила, що Міністерство праці Чехії готує додаткові виплати для вразливих осіб, але деталі щодо сум та умов отримання ще не оприлюднені. Ольга Черепюк, керівниця центру "Світло", в інтерв’ю ProUkraїnu зазначила, що виплати на житло планують підвищити до 8 000 крон на особу в зареєстрованому житлі та до 6 000 крон на особу в незареєстрованому житлі, однак ці зміни ще перебувають на стадії законопроєкту.
Інформаційний канал для іноземців Naši Ukrajinci закликає біженців не залишати пошук нового житла на останній момент. До кінця серпня необхідно знайти власне житло або домовитися про оплату оренди помешкання, в якому ви проживаєте зараз. МВС Чехії радить біженцям розглянути такі варіанти:
Військовий медик і медичний менеджер Гліб Бітюков розповів, чому українці не хочуть служити у піхоті, відверто пояснивши всі наслідки. Про це Бітюков сказав у інтерв’ю «Свобода Live», передають Патріоти України. Під час розмови ведуча нагадала про скан...
Третя хвиля весняних заморозків завдала удару по садах України, що загрожує зниженням врожаю кісточкових фруктів і суниці, а остаточні наслідки для врожаю яблук стануть відомі лише наприкінці травня. Очікується зростання імпорту фруктів і підвищення за...