Група вчених з Кентського університету створила і запатентувала новий матеріал, що амортизує, який може зробити революцію в оборонній та космічній галузях, передають Патріоти України.
У клітинах нашого організму є особливий білок талін, який виконує амортизуючу функцію завдяки своїй структурі, що нагадує пружину. При дії зовнішньої сили на клітину талін розпрямляється, не дозволяючи їй зхлопнутися, а при припиненні дії скручується назад.
Щоб перевірити, чи можна використовувати подібний білок для створення інноваційних захисних матеріалів, група хіміків з Кентського університету (Великобританія) полімеризувала талін, отримавши новий матеріал, названий TSAM (Talin Shock Absorbing Material, ударопоглинаючий матеріал на основі таліну).
Потім команда продемонструвала реальне застосування TSAM, піддавши цей гідрогелевий матеріал надзвуковим ударам зі швидкістю півтора кілометра на секунду – це приблизно відповідає швидкості, з якою космічні об'єкти стикаються з корабельною обшивкою, і початковій швидкості пострілу з вогнепальної зброї. З'ясувалось, що TSAM не тільки поглинав удари, а й зберігав снаряди (базальтові частинки та алюмінієву шрапнель) у собі після удару.
Сучасні бронежилети переважно складаються з керамічного лицьового шару, покритого армованим композитом: вони важкі та громіздкі, до того ж, відбиваючи кулі та уламки, вони не уберігають носія від тупих травм внаслідок сили удару. Крім цього, така броня часто незворотньо ушкоджується після удару через порушену структурну цілісність матеріалу. Включення TSAM до структури бронежилета не тільки збільшить термін його використання, але й забезпечить захист від ширшого спектра травм, а також зробить бронежилет менш важким.
TSAM також може знайти застосування і в космонавтиці — не тільки як новий матеріал для обшивки кораблів, а й у вигляді «космічного пиловловлювача», що розчищає навколоземний простір від сміття, адже він буквально поглинає все, що об нього вдариться. У будь-якому випадку, у нового матеріалу блискучі перспективи, і цілком можливо, що незабаром «білкова броня» надійде в масове виробництво.
Якщо і переїздити кудись жити, так це до країни, з високим індексом щастя. Одним з найвищих таких показників у світі може похвалитись Швейцарія, і зараз країна пропонує вигідні умови переміщення. Як пише видання Express, швейцарський уряд пропонує моло...
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...