У березні 2024 року українцям слід очікувати не менше п'яти магнітних бур різної сили. Фахівці вважають, що перший місяць весни буде доволі інтенсивним у плані сонячної активності, передають Патріоти України.
За даними метеорологів, у березні відбудеться кілька сонячних спалахів, вплив яких буде відчутний на Землі. Експерти кажуть, що магнітні бурі будуть різної інтенсивності на початку, в середині та наприкінці місяця.
Метеорологи склали календар магнітних бур на березень 2024 року. Однак потрібно зазначити, що прогнози бур відразу на місяць можуть мати деякі неточності, саме тому календар часто оновлюють і уточнюють.
Коли магнітні бурі очікувати в березні
3-4 березня – слабка магнітна буря;
9-10 березня – найсильніша в місяці буря;
15-16 березня – буря середньої інтенсивності;
21-22 березня – слабка буря;
27-28 березня – магнітна буря середньої сили.
Що таке магнітні бурі?
Магнітна або як її ще називають, сонячна буря – це внутрішні реакції Сонця: викиди сонячної маси, спалахи на поверхні, вибухи та інші реакції, в результаті яких потужні обурені потоки енергії розлітаються від Сонця в усіх напрямках, включаючи Землю. Це явище називають сонячним вітром. Стикаючись з магнітосферою нашої планети, він провокує геомагнітну активність.
Сонячний вітер є по суті потоком іонізованих частинок, який рухаються у просторі з надзвичайно високою швидкістю – 300–1200 км/с.
Коли ці частинки досягають Землі, вони стикаються з магнітним полем нашої планети. Ці процеси й називаються магнітними бурями, які фактично є наслідком захисної реакції магнітного поля Землі на зовнішні чинники.
Взаємодія заряджених частинок з атмосферою Землі призводить до різноманітних ефектів. Наслідки такої взаємодії можна спостерігати у вигляді полярного сяйва, відключень радіозв’язку, збоїв у роботі супутників і збоїв у електромережі.
Тривають магнітні бурі від кількох годин до кількох днів, а їхня інтенсивність безпосередньо впливає на наше самопочуття і настрій.
Хто може відчути на собі дію магнітнї бурі
Під час активності магнітних бур, деякі метеозалежні люди, а також вагітні жінки можуть відчувати головний біль, біль у ділянці серця, суглобів та спини. Також обережним у ці дні необхідно бути й людям із хронічними захворюваннями та ослабленим імунітетом.
Можливі симптоми у людини при магнітних бурях:
Як уберегтися від магнітних бур
Легше пережити магнітні бурі метеочутливим людям допоможуть правила здорового способу життя:
Змініть раціон: їжте менше важкої, жирної і гострої їжі, а також фастфуду. Натомість збільште споживання сезонних овочів, фруктів, зелені, горіхів та риби.
Пийте не менше 1,5 літрів рідини щодня, бажано – з додаванням мінералів і електролітів.
Пийте менше кави, алкоголю та енергетиків, постарайтеся курити менше сигарет.
Потрібно збільшити фізичну активність, займіться зарядкою і проводьте більше часу на свіжому повітрі. Більше прогулюйтеся пішки.
Регулярно провітрюйте приміщення, особливо перед сном, щоб поліпшити якість сну.
Уникайте стресових ситуацій і конфліктів. Займіться хобі, яке вас розслабляє, більше спілкуйтеся з домашніми улюбленцями.
Підтримуйте режим сну, намагаючись лягати спати в один і той же час, і забезпечте собі принаймні 7 годин сну на ніч.
Дотримуйтесь цих простих правил за кілька днів до бур і під час їх, і тоді небезпечний період пройде для вас непомітно.
Найнижчі зарплати в Україні на початку року зафіксовані у Чернівецькій, Тернопільській та Хмельницькій областях, де середній рівень становить 17-18 тисяч гривень. Найменше наразі платять у сферах освіти, культури та адміністративної діяльності, де зарп...
Шевченківський районний суд Львова скасував рішення "Львівгазу" про донарахування одному зі споживачів 287,7 тис. грн. Таке донарахування зробили через те, що кришка лічильника виявилась розхитаною, однак експертизу, яка б підтвердила втручання в прибо...