Буде "сюрприз": Українців попереджають про можливі віялові відключення електроенергії взимку

Українська енергетика виявилась не готовою до зими. На складах теплових станцій бракує вугілля. А отже, взимку цілком можливі віялові відключення. Причому це може статись ще навіть наприкінці 2021 року, передають Патріоти України.

Таку думку висловила економістка Вікторія Войціцька в ефірі одного з телеканалів. Причому, як вона стверджує, і тепер, коли майбутні проблеми в енергетиці вже очевидні, влада не робить кроків, щоби їм запобігти.

Вчасно не подбали про запаси вугілля ні державна компанія "Центренерго", ні приватні компанії. Деякі енергоблоки на теплових станціях вже змушені були зупинитись через брак вугілля. А деякі , аби не зупинитись, перейшли на дороге газове опалення.

За словами Вікторії Войціцької, перші сигнали про те, що в енергетиці не все гаразд, з'явилися ще влітку, у червні-липні. Але тоді ніхто не зважив на серйозність проблеми та можливі наслідки. А держава самоусунулась від вирішення проблеми – тоді, коли треба було негайно втрутитись у ситуацію.

А між іншим, незважаючи на розвиток енергетики з відновлювальних джерел, теплова генерація досі займає понад чверть у сумарних генеруючих потужностях України. До того ж, вона значно маневреніша за атомні електростанції і, відповідно, може реагувати на добові потреби в електриці.

Отже тепер цілком ймовірно, що взимку, коли навантаження на електромережу зростає, доведеться застосовувати віялові відключення енергії, каже економістка. Віялові відключення – це почергові вимкнення споживачів з метою уникнення перевантаження і розбалансування системи.

Войціцька також висловила думку, що це питання негайно слід вирішувати на рівні РНБО. Втім, є ще один спосіб уникнути енергетичного колапсу взимку – імпортувати енергію з-за кордону. Власне, до цього вже йде.

Вибух і пожежа у Нижньовартовську: Шестеро росіян загинули під завалами багатоповерхівки

понеділок, 5 грудень 2022, 7:04

У неділю, 4 грудня, у Нижньовартовську пролунав потужний вибух. Відбулося обвалення одного із п'ятиповерхових житлових будинків у місті. Будівлю було здано в експлуатацію у 1974 році. У будинку мешкало 226 осіб. . Внаслідок вибуху і пожежі, що виникл...

​Зима щипатиме морозом до - 13°: Прогноз погоди на 5 грудня

понеділок, 5 грудень 2022, 6:39

У понеділок у більшості областей України без опадів, лише у Карпатському регіоні вдень місцями невеликий дощ та мокрий сніг. Про це повідомляє Український гідрометеорологічний центр. В північних областях та в Карпатах на дорогах місцями ожеледиця. Віте...