Буде "сюрприз": Українців попереджають про можливі віялові відключення електроенергії взимку

Українська енергетика виявилась не готовою до зими. На складах теплових станцій бракує вугілля. А отже, взимку цілком можливі віялові відключення. Причому це може статись ще навіть наприкінці 2021 року, передають Патріоти України.

Таку думку висловила економістка Вікторія Войціцька в ефірі одного з телеканалів. Причому, як вона стверджує, і тепер, коли майбутні проблеми в енергетиці вже очевидні, влада не робить кроків, щоби їм запобігти.

Вчасно не подбали про запаси вугілля ні державна компанія "Центренерго", ні приватні компанії. Деякі енергоблоки на теплових станціях вже змушені були зупинитись через брак вугілля. А деякі , аби не зупинитись, перейшли на дороге газове опалення.

За словами Вікторії Войціцької, перші сигнали про те, що в енергетиці не все гаразд, з'явилися ще влітку, у червні-липні. Але тоді ніхто не зважив на серйозність проблеми та можливі наслідки. А держава самоусунулась від вирішення проблеми – тоді, коли треба було негайно втрутитись у ситуацію.

А між іншим, незважаючи на розвиток енергетики з відновлювальних джерел, теплова генерація досі займає понад чверть у сумарних генеруючих потужностях України. До того ж, вона значно маневреніша за атомні електростанції і, відповідно, може реагувати на добові потреби в електриці.

Отже тепер цілком ймовірно, що взимку, коли навантаження на електромережу зростає, доведеться застосовувати віялові відключення енергії, каже економістка. Віялові відключення – це почергові вимкнення споживачів з метою уникнення перевантаження і розбалансування системи.

Войціцька також висловила думку, що це питання негайно слід вирішувати на рівні РНБО. Втім, є ще один спосіб уникнути енергетичного колапсу взимку – імпортувати енергію з-за кордону. Власне, до цього вже йде.

З архіву ПУ. "Її прибрали з телебачення. Ну фіг знає, як там піде далі": Віторган розповів про проблеми в кар'єрі після одруження з Собчак (фото, відео)

понеділок, 29 листопад 2021, 4:00

Російський актор Максим Віторган заявив, що після весілля з телеведучою Ксенією Собчак перестав на час зніматися в кіно, передають Патріоти України. Так, за словами знаменитості, режисери не стверджували його на ролі у фільмах через обережність. Віторг...

Там його чекають друзі: Як наполегливий козлик вперто просить впустити його до будинку (відео)

понеділок, 29 листопад 2021, 0:32

У США до фермерського будинку наполегливо просився зайти товариський козел. Схоже, тварині було нудно, і вона хотіла провести час із двома собаками, які сиділи вдома. Впертий 13-річний козлик на ім’я Дон Педро живе на фермі Sunflower Farm Creamery у шт...