Будні життя за полярним колом: Після перегляду цього відео скаржитися на погоду вже не хочеться

Коли прогулянка з собакою - це експедиція.

Сесілія Бломдал вже 5 років живе в Лонгйірі - найбільшому населеному пункті архіпелагу Шпіцберген у Північному Льодовитому океані. Кожен день вигул собаки перетворюється для неї в справжню експедицію, і відео, на якому вона показала цей простий, на перший погляд, процес, зібрало в TikTok вже 1,5 мільйона лайків, передають Патріоти України.

"Це мій пухнастий синок Грім, а я живу на Свальбарді - острові поруч з Північним полюсом. Тут по-справжньому холодно і повністю темно 24 години 7 днів на тиждень, - розповіла Сесілія. - Збори починаються з вовняної термобілизни, комбінезона, пуховика. Потім ти, як телепузик, одягаєш свій налобний ліхтар. Звичайно, цього недостатньо. У нас тут живуть білі ведмеді, тому ми повинні брати гвинтівку кожен раз, коли виходимо назовні".

Щоб собаки Бломдал не загубилися в темряві, вона одягає на них нашийники з ліхтариками і жилети підвищеної видимості, і лише потім виходить в непроглядну темряву - посеред дня.

"Тут немає сонячного світла і тут я живу, - розповіла жінка. - Ми живемо в 15 хвилинах ходьби від Лонгйіра - не дуже далеко. У нас немає водопроводу і централізованого електропостачання. Дуже затишно"."

У своєму Instagram Бломдал розповіла, що переїхала на Шпіцберген із Швеції 5 років тому, закохалася в цю сувору красу і залишилася.

Полярна ніч на архіпелазі триває з середини листопада до кінця січня, а температура коливається від -14 градусів взимку і до 5 градусів влітку. Цікаво, але Шпіцберген незмінно входить в число найщасливіших місць на Землі відповідно до щорічного звіту про світове щастя.

Лонгйір - найбільше поселення острова, де проживає майже 2000 чоловік. Тут проживає близько 50 національностей, є магазини, музеї, художні галереї, бари, ресторани, бібліотека і кінотеатр, а також проводяться паради і культурні заходи.

Є п'ять причин: Чому "Національний кешбек" може не надійти на картку

неділя, 19 січень 2025, 22:55

В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....

Пиха подолала розумну скромність: Стало відомо, кому належить єдина в Україні Tesla Cybertruck

неділя, 19 січень 2025, 22:40

Стало відомо, кому належить єдиний в Україні електричний пікап Tesla Cybertruck. Днями машину вартістю понад мільйон гривень помітили у Києві, передають Патріоти України з посиланням на "Телеграф" З відкритих джерел відомо, що вона є приватним нотаріус...