Частина суспільства перейде в "катакомбний стан": Експерт вказав на ризики нового законопроєкту про мобілізацію

Новий законопроєкт про посилення мобілізації може нести економічні ризики для країни. Своїми міркуваннями у Facebook поділився економіст і фінансовий аналітик Олексій Кущ, передають Патріоти України.

На його думку, йдеться про ризик у стратегічній і практичній площинах. "Стратегічний ризик – це "розпаралелізація" суспільства та держави. Значна частина суспільства перейде в "катакомбний стан", повністю розірвавши мережі, які з'єднують його її державними інститутами. Перехід частини суспільства під час війни в опозицію до державних інститутів – це величезний ризик під час війни", – каже експерт.

За його словами, ризик антагонізму між державою та значною частиною суспільства – це один із фундаментальних, критичних чинників, закладених у законопроєкт. Економіст вважає, що на практиці це може призвести до таких наслідків:

  • Люди почнуть масово знімати готівку з карток, рахунків, депозитів, що призведе до потужного відтоку коштів населення з банків.

Кущ нагадав, що в РФ такий піковий відтік коштів був під час оголошення мобілізації торік восени.

  • Люди звільнятимуться з роботи і працюватимуть "у чорну".
  • Держава не отримає значну частину податків з фонду оплати праці та ЄСВ, тобто недорахується грошей і пенсійний фонд.
  • Посилиться міграція, зокрема й жінок. Незаконний перетин кордону в такій реальності ризикує перетворитися на "штурм берлінської стіни" у 80-х роках.

"Люди займуться особистим виживанням, а інстинкт самозбереження – найбільш потужний у людини. Ми навіть не здатні уявити, до цього все це може призвести, до яких рецидивів, індивідуальних і колективних. Звісно, ніхто вже не буде думати про волонтерство, допомогу, донати тощо", – припускає експерт.

Кущ зауважив, що в Україні останнім часом виникло майже зневажливе ставлення до так званого "економічного фронту". "Це словосполучення стало чи не лайливим, зі штучним пониженням його цінності та вартісності. Але як би у нас не принижували значення економіки, без неї навіть формат "фолькштурму" приречений на неминучий провал.

Саме тому автори законопроєкту не врахували ані суттєвих ризиків, ані наслідків його практичного застосування. На жаль, деякі військові діячі продовжуть підходити до людей як до математичного біоресурсу, забуваючи, що знак нескінченості не застосовується до демографічних показників", – підсумував він.

Мати претензій не має: На Рівненщині вчитель побив школяра (відео)

неділя, 19 січень 2025, 13:55

У селі Мульчиці (Рівненська область) у школі вчитель, імовірно, побив учня. Про це 18 січня повідомила пресслужба Рівненського обласного управління Національної поліції у Facebook, передають Патріоти України. Правоохоронці зазначили, що під час монітор...

Підробляли результати аналізів: У Дніпрі викрили групу лікарів ВЛК, яка діагностувала чоловікам ВІЛ для зняття з обліку

неділя, 19 січень 2025, 13:15

У Дніпрі викрили посадовців та медиків військово-лікарської комісії одного з районних територіальних центрів комплектування, а також працівників інших медичних установ міста, які підробляли чоловікам мобілізаційного віку результати аналізів на ВІЛ. Про...