Екзотичний пернатий, який, імовірно, втік з неволі, протягом кількох тижнів атакував з півсотні мешканців містечка Фламстед, графство Хартфордшир, що на північ від Лондона, передають Патріоти України з посиланням на ВВС. Все розпочалось коли небачений доти тут птах оселився на одному з телефонних стовпів. Згодом яструб почав атакувати тих, хто мав необережність опинитися поряд, зокрема 75-річному Джиму Г'юїтті хижак подряпав голову, постраждалому довелося звернутися за медичною допомогою.
У сусідньому зоопарку Віпснейд запевнили, що яструб не їхній і що той не буде «активно вороже ставитися до людей», якщо не відчує загрози. Однак ситуація погіршувалась в міру того, як незваний гість обживався на новій локації, все наполегливіше демонструючи "аборигенам" свою круту вдачу.
Жителі містечка перестали виходити з приміщень без зайвої потреби, а дітей намагалися якомога швидше забирати зі школи і не випускати на вулицю, згодом — всі почали носити будівельні чи велосипедні шоломи, аби тварина не завдала їм поранень. Однак такі превентивні заходи не зупиняли новоявленого мисливця на людей. Навіть Королівська пошта перервала свої доставки до Фламстед.
Тоді за справу взявся 40-річний фізіотерапевт Стівен Гарріс, двоє дітей котрого не могли користуватися садом в задній частині родинної садиби після того, як яструб облюбовав для перепочинків одне з тамтешніх дерев.
«Кожного ранку ми прокидаємось і бачимо його на дереві, який стає все сміливішим і сміливішим», — розповідає пан Гарріс.
«Я працював по дому, спостерігав за цим, і думав, що нам потрібно вивести цього птаха».
Спочатку чоловік намагався заманити хижака "наживкою", однак розумний нападник не "клюнув" на цей "примітив". Тоді пан Гарріс подзвонив до знайомого орнітолога. Алан Грінхолг, місцевий орнітоло, допоміг організувати пастку та додав, що особисто став свідком, як хичак «тероризував двох або трьох людей».
Прийнятий план виглядав наступним чином. Гарріс як "жива приманка" мав виманити яструба на себе, аби той погнався за чоловіком до підготовленої пастки, де на фінальній стадії мав підключитись орнітолог.
"Я тікав від нього десь милю, коли мені вдалося його виманити зі стовпа. І ось коли він потрапив у мій сад, сталося так, як і задумали: я взяв клітку і птах таки залетів у неї", — розповів Гарріс .
«Орнітолог залишив мені клітку. Я використовував її, щоб захиститися, і набрався хоробрості, коли птах був приблизно в футі від мене, і накинув її на нього, захопивши в пастку. Я крикнув, щоб орнітолог прийшов і допоміг, і він прийшов і замкнув яструба», - додав Гарріс.
«Стів вибіг зі свого саду: «Швидше, швидше, швидше, здається, я зрозумів це», — розповідає Грінхолг.
«Я побіг у сад Стіва, і птах знову накинувся на нього... нам вдалося схопити його, перш ніж він звільнився, і, на щастя, інакше ми б повернулися на круги своя», - додав орнітолог.
Містер Грінхолг припустив, що птах був молодим самцем і «гормональним», що потенційно є причиною нападів. Крім того, впійманий був «товстим, як бочка» внаслідок того, що містяни намагалися приманити його їжею протягом кількох тижнів.
Жителі Фламстеда швидко дізналися про вдале "полювання" і змогли зітхнути з полегшенням. Пізніше з'ясувалось, що Гарріс упіймав рідкісного представника сім'ї яструбових — канюка пустельного, який відомий також в англомовних країнах як орел Гарріса, що дивним чином збігається з прізвищем щасливого ловця. Фахівці не можуть пояснити, як птах, який переважно мешкає у Північній та Південній Америках, опинився за майже 10 000 км від свого природного ареалу. Наразі є дві версії — канюк або втік із притулку для тварин чи приватного зоопарку, або опинився випадково у Британії.
Наразі птаха передали орнітологам Королівської пошти, яка має штат орнітологів і вміє опікатися дикими птахами. Згодом канюка перевірять ветеринари та вирішать, де можна буде поселити птаха — відправити в зону його проживання до американського континенту чи залишити під наглядом у притулку для тварин.
В Україні спостерігається значний енергодефіцит в системі, який може викликати повернення графіків відключення. Українцям радять заощадливо використовувати світло. Як зазначають в "Укренерго", внаслідок негоди наразі знеструмлено 10 населених пунктів в...
Мільйони українських біженців можуть втратити свій правовий статус у ЄС після припинення бойових дій в Україні, оскільки наразі країни Євросоюзу не мають чіткого плану щодо тимчасового захисту утікачів від війни після досягнення перемир’я, передають Па...