Чи допоможуть штрафи пришвидшити мобілізацію: У Раді назвали головну проблему

Штрафи за ухилення від мобілізації покращать ситуацію, але стимулювати чоловіків йти на службу до війська точно не будуть. Таку думку висловив член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони та розвідки Олександр Федієнко в інтерв’ю «Телеграфу».

«Я взагалі вважаю, що механізм зі штрафами точно не буде стимулювати підвищення мобілізації. Тобто, так, він покращить мобілізацію. Та все одно будуть люди, які зможуть заплатити один-два штрафи, а потім все одно заховатися. Треба розуміти, що люди, які не хочуть воювати все одно будуть шукати як ухилятися», – переконаний депутат.

Федієнко вважає, що проблема полягає в іншому. На його думку, історія про мобілізаційну кампанію була інформаційно провалена від самого початку.

«Буцімто, якщо тебе мобілізують – обов’язково вб’ють, а якщо вже вручили повістку – обов’язково відправлять на «нуль», – зазначив він.

Нардеп зауважив, що на передову потрапляє лише 10-15% мобілізованих, а всі інші – займають посади за іншими спеціальностями, які на фронті потрібні не менше, ніж у цивільному житті. Він повідомив, що ЗСУ потребують й звичайних бухгалтерів, економістів, логістів та електриків. До того ж, додав депутат, жодному командиру не вигідно відправляти на нуль немотивованих людей.

Щодо того, чи не з’явиться в Україні постійний потік людей, які будуть сплачувати штрафи за неоновлені дані, Федієнко вважає, що це буде системно. «По-перше, розмір штрафу збільшується. Мова йде про штрафи у розмірі близько 25 тис., близько 50 тис. грн. Не кожен зможе сплачувати такі штрафи, які будуть передбачені. Тож, точно не буде потоку штрафів. По-друге, згідно з Адміністративним кодексом, після певного штрафу людина може бути притягнута до кримінальної відповідальності», – наголосив депутат.

"У нас є дуже чіткі сигнали": Влада Польщі попередила про можливий наплив біженців з України

четвер, 25 липень 2024, 21:30

З початку осені Росія значно посилила атаки на енергосистему України, що призвело до масштабних відключень світла та тепла по всій країні. Мільйони українців змушені жити в умовах постійних блекаутів, що створює нестерпні умови для проживання, особливо...

Хотів перетнути кордон, але... У Карпатах поблизу кордону з Румунією виявили тіло чоловіка

четвер, 25 липень 2024, 20:45

Під час патрулювання державного кордону прикордонний наряд виявив в гірській місцевості чоловіка без ознак життя, передають Патріоти України. Зазначається, що чоловік, ймовірно, намагався незаконно перетнути кордон, вибравши один із найскладніших маршр...