Електронний кабінет військовозобов’язаного та його додаток "Резерв+" – це точка доступу користувача до Єдиного електронного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів "Оберіг". Через застосунок можна без черг максимально швидко оновити або подати дані щодо статусу військовозобов’язаного.
Таке роз'яснення надало Міноборони щодо застосунку "Резерв+". Також у відомстві відповіли на поширені питання щодо реєстраціїї та оновлення данних резервістів "Оберіг".
Наразі у застосунку "Резерв+" ви маєте доступ до таких даних:
Реєстрація в електронному кабінеті не є обов'язковою. Це лише додаткова зручність, яку пропонує держава, зазначає Міноборони. Також мобільний застосунок "Резерв+" надає можливість сформувати військово-обліковий документ в електронній формі.
Військовослужбовців вимога щодо оновлення персональних даних не стосується.
Якщо у реєстрі "Оберіг" некоректні дані, ви зможете звернутися до служби підтримки в електронному кабінеті військовозобовʼязаного для актуалізації даних або ж отримати рекомендації, як саме їх оновити через ТЦК.
Під час проведення мобілізації громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ, зокрема тимчасове посвідчення військовозобов’язаного. Нажаль, "Резерв+" поки що не є заміною оригінала військово-облікового документа.
Вас може зацікавити:Китай та Бразилія об'єдналися проти Формули миру Зеленського. Як вони просувають плани Кремля
Тобто, скористатися ним як посвідченням не можна. Втім, раніше у Міноборони розповідали, що працюють над QR-кодом для додатка, і вже він зможе зробити додаток посвідченням.
Українцям за кордоном з огляду на мобілізацію також треба до 16 липня 2024 року оновити дані. Можна надіслати відповідне повідомлення на офіційну електронну адресу ТЦК за місцем перебування на військовому обліку. Але через електронний кабінет військовозобов’язаного "Резерв+" це зробити зручніше.
Педагоги, що працюють у приватних школах, мають право на відстрочку від мобілізації, як і їхні колеги з державних шкіл. Адже форма фінансування навчального закладу, згідно з чинним законодавством, не впливає на можливість отримання відстрочки викладача...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...