Чи справді "Титанік" вважали непотоплюваним до трагедії? Знайдено документ 1911 року, що розкриває правду

З моменту катастрофи, що сталася 15 квітня 1912 року, "Титанік" увійшов у історію як "непотоплюване судно, що потонуло". Проте чи дійсно його називали таким до першого плавання, передають Патріоти України. Нові історичні дані змінюють загальноприйняте уявлення.

Документ 1911 року: спроектовані як непотоплювані

Виявлений архівний документ 1911 року містить чітке формулювання: "два чудові судна («Олімпік» і «Титанік») були спроєктовані як непотоплювані". Це твердження прямо суперечить поширеному міфу про те, що «Титанік» не вважали таким до його першого рейсу.

Попри те, що авторитетні джерела, як-от Wikipedia чи Королівські музеї Грінвіча, раніше заявляли протилежне, нові факти доводять: у рекламних матеріалах і морських виданнях епохи дійсно згадувалась практична непотоплюваність корабля.

Експерти: міф виник не після трагедії, а до неї

Історик Джошуа Аллен Мілфорд зазначає, що в очах публіки і «Олімпік», і «Титанік» вважались дивом інженерної думки. А після того, як у 1911 році «Олімпік» зіткнувся з іншим судном, але не затонув — довіра до ідеї непотоплюваності лише зросла.

"Це живило очікування щодо «Титаніка» і впливало на продаж квитків", — вважає Мілфорд.

Капітан корабля, Едвард Сміт, ще у 1907 році сказав:

«Я не можу уявити собі обставин, за яких сучасне судно могло б затонути».

Реальність: непотоплюване судно таки пішло на дно

Трагедія сталася 15 квітня 1912 року — після зіткнення з айсбергом у корпусі утворилось шість пробоїн, і через 2 години 40 хвилин «Титанік» затонув. Загинуло близько 1517 осіб. Хоча сьогодні ми сприймаємо міф про непотоплюваність як перебільшення після трагедії, збережені документи та свідчення показують — ця ідея була живою вже до виходу в море.

Додаткові 300 грн до пенсії: Хто може отримати надбавку і що для цього треба

вівторок, 15 липень 2025, 11:56

У 2025 році держава продовжує виплачувати громадянам пенсії та інші соцвиплати, а декому з пенсіонерів навіть нараховують різноманітні доплати. Зокрема, відомо, хто має право на надбавку до пенсійної виплати у розмірі 10% від прожиткового мінімуму. Про...

Перекази між картками ПриватБанку: Що треба знати про ліміти і які діють правила

вівторок, 15 липень 2025, 11:42

У державному "ПриватБанку" розповіли, які діють ліміти на отримання грошових переказів між картками по Україні у 2025 році. Також там уточнили, хто з громадян має право його збільшити. Про це йдеться на сторінці держбанку у соцмережі Facebook, передают...