Від 1 жовтня всі жінки-медикині й фармацевтки мають стати на військовий облік у Територіальних центрах комплектування й соціальної підтримки (ТЦК і СП). Чи означає це, що жінкам заборонять виїзд за кордон, - питання, яке хвилює багатьох українок, передають Патріоти України.
“Чи правда, що не будуть випускати таких жінок за кордон? Якщо, наприклад, жінка є медсестрою, за спеціальністю працювала один місяць і не має військового квитка, чи це теж торкнеться її?” – запитує ще одна жінка.
Адвокат Ростислав Кравець у коментарі сайту ТСН.ua пояснив, що військовий облік для жінок-медикинь і жінок-фармацевток є обов’язковим уже понад 30 років.
“Ще від радянських часів вони мали бути на військовому обліку. Єдине питання, що за 30 років, і навіть 2014 року, ця ситуація не була врегульована, і особи, які за це відповідали, переважно нічого не робили”, – розповів адвокат.
Він нагадав, що питання військового обліку жінок в Україні порушували ще в листопаді 2021 року. Однак через суспільне обурення рішення відклали до 2023 і 2026 років.
“Коли піднялося це питання, ви пам’ятаєте, був великий скандал з цього приводу. Вони (депутати – ред.) розширювали перелік осіб, які підлягають обов’язковому військовому обліку, і зрештою домовилися про те, що обов’язковий облік військовозобов’язаних жінок буде від 1 жовтня 2023 року, а всіх інших жінок – від 1 жовтня 2026 року”, – розповів Ростислав Кравець.
Адвокат пояснив, що всі жінки, які мають спеціалізацію фармацевтки й медикині, зобов'язані стати на військовий облік, якщо цього досі не зробили. Крім того, обов'язки покладаються на заклади охорони здоров’я, щоб вони перевірили всіх своїх працівниць щодо постановки на військовий облік.
“На сьогоднішній день намагаються обов’язково внести до реєстру військовозобов’язаних, резервістів і призовників, у першу чергу, жінок, які мають медичну освіту. Водночас питання, знову ж таки, якщо особа ніколи не працювала за своєю освітою, також не врегульоване жодним чином”, – зазначив Ростислав Кравець.
Адвокат підкреслив, що будь-яких нових змін у законодавстві стосовно виїзду, перетину кордону жінками та мобілізації немає.
“Зараз прекрасно можна зрозуміти хвилювання жінок, тому що вони бачать те, що відбувається в Україні з мобілізацією. На цьому спекулює так звана російська ІПСО, піднімаючи статус недовіри суспільства”, – каже адвокат.
Утім, на думку Ростислава Кравця, якщо до реєстру потрапить військовозобов’язана жінка, в майбутньому можуть виникнути “питання” з виїздом за кордон. Наразі кожна жінка з медичною та фармацевтичною освітою може вільно перетинати державний кордон незалежно від того, перебуває вона на військовому обліку чи ні.
“Фактично на сьогоднішній день можна вважати, що всі особи, які не перебувають на військовому обліку, порушили правила військового обліку і підлягають відповідальності за кодексом України про адміністративні правопорушення… Можуть притягати і виписувати штраф”, – розповів адвокат.
Він додав, що процедура постановки на військовий облік у жінок така сама, як і в чоловіків. Єдина відмінність – вони ще мають пройти огляд у гінеколога під час медичної комісії.
Від 1 жовтня на військовий облік зобов'язані стати всі жінки-медикині віком від 18 до 60 років, а саме:
Жителька американського Колорадо Моніка Лонг, що самостійно виховує трьох дітей розповіла, що її діти випадково з’їли прах свого дідуся під час гри, передають Патріоти України з посиланням на The New York Post. Вона розповіла журналістам, що залишила ...
Характерно, що глобальне потепління в Україні найбільш відчувається у зимові місяці і цей процес більш значний ніж у сусідів по Європі. Фахівці вказують, що середньодобовий показник температури в країні коливається від п'яти градусів морозу до п'яти гр...