Чим відмити жовтий наліт у ванні - знадобляться три простих інгредієнти

Причин появи жовтизни на ванній може бути декілька - від жорсткої води, яка залишає розводи солей, до природного старіння матеріалу. Часом, щоби позбутись проблеми, доведеться замовляти реставрацію. Але існують і домашні способи, як відчистити жовтий наліт у ванній, щоби підтримувати її у хорошому стані, передають Патріоти України.

Правила чищення ванни

Насамперед важливо дізнатись, який саме спосіб чищення підходить для ванни, яка стоїть у вас. Так, наприклад, акрилова ванна дуже чутлива до різних абразивів – порошків та кремів з гранулами. Вони можуть сильно її подряпати, через що проблема з пожовтінням тільки посилиться. Також не підійдуть засоби на основі спирту, він розчиняє акрил і може пошкодити ванну. Натомість цей матеріал добре переносить чищення хлоровмісними засобами. Отже, для акрилової ванни беріть спреї та рідини і не бійтесь хлорки.

Емальована ванна більш стійка до абразивів, але для неї не підійдуть засоби на основі кислоти та будь-які хлорні відбілювачі. Це може призвести до корозії та появи плям іржі. Тому емальовану ванну краще чистити порошкоподібними засобами або рідинами більш м’якої дії. А ось три способи для чищення ванн на основі домашніх засобів.

Сода

Сода є майже універсальним засобом для чищення, адже діє, як м’який абразив. Втім, навіть вона для акрилової ванни не підійде. Тому содою можна чистити чавунні та металеві ванні. Порошок просто наноситься на вологу губку і ним обробляється пляма чи забруднена поверхня. Залишати соду на плямі не варто, вона не здатна роз’їсти забруднювач. Вона знежирує, має легку дезінфікувальну дію та очищує від забруднень механічно.

Лимонна кислота

Натомість харчова лимонна кислота добре почистить саме акрилову ванну. Розведіть у склянці дуже теплої води 1 столову ложку засобу і ретельно перемішайте, щоби він повністю розчинився. Цю рідину можна використовувати, як спрей, або наносити за допомогою губки. В будь-якому разі, під час роботи з кислотними засобами потрібно захищати руки рукавичками. Засіб на основі лимонної кислоти можна залишати діяти на пляму на 10-15 хвилин, особливо якщо йдеться про сліди від жорсткої води. Потім його просто змивають теплою водою.

Суміш перекису водню та нашатирного спирту

Із цим засобом варто працювати не тільки у рукавичках, але й у респіраторі, адже нашатирний спирт може подразнювати верхні дихальні шляхи. А от відбілює такий засіб усі види ванн. Просто змішайте 1 частину перекису з 2 частинами нашатирного спирту і нанесіть цю рідину на забруднену поверхню. Залишати цю рідину діяти не варто, краще просто нанести її повторно.

Чи справді скасують виплати людям з інвалідністю: У Мінсоцполітики розставили крапки над "і"

середа, 22 січень 2025, 22:55

Виплати українцям із другою та третьою групою інвалідності не скасують. Інформація про скасування не відповідає дійсності. Про це повідомило Міністерство соціальної політики, передають Патріоти України. У відомстві наголосили, що зберігаються усі випла...

Попався на кордоні: Відомий адвокат навів ракетний удар РФ по Дніпру і намагався втекти з України

середа, 22 січень 2025, 22:40

Правоохоронці повідомили про затримання адвоката, який здавав місця зберігання озброєння ЗСУ та корегував ракетні удари ворога по Дніпру та намагався виїхати з України, передають Патріоти України. "Співробітники СБУ затримали фігуранта при спробі втечі...