Чим загрожує кліматичний феномен Ель-Ніньо Україні та світу: Вчені розкрили правду про розігрів океану

На планеті почався вплив Ель-Ніньо - кліматичного феномену, який виникає приблизно раз на 2-7 років. Про це заявило Національне управління океанічних та атмосферних досліджень США передають Патріоти України.

Точного інтервалу появи та панування Ель-Ніньо (у перекладі з іспанської це означає "малюк") наука не фіксує, як і не знає причини цього феномену. Достеменно лише відомо, що з якоїсь причини раз на кілька років поверхневі води в екваторіальній частині Тихого океану починають нагріватися сильніше, ніж зазвичай. І ця природна "пічка" впливає на клімат усієї планети.

З приходом цього явища на планеті частішають і стають масштабнішими катаклізми. Над поверхнею океану зароджуються гігантські урагани, що загрожують загибеллю морським судам і руйнуваннями на материках.

Інтенсивність Ель-Ніньо буває різною. Якщо явище сильно виражене, весь світ здригається від природних катаклізмів. Якщо воно слабке, то зміни клімату можуть бути незначними.

Найближчий до нас найпотужніший прояв Ель-Ніньо спостерігався у 2016 році. Тоді у світі було зафіксовано чимало катаклізмів, і цей рік став найспекотнішим на планеті за всю історію спостережень. Як поведеться "малюк" цього року, невідомо, проте кліматологи очікують його піку у 2024 році.

"Занадто рано говорити, як розгортатиметься нинішня сюжетна лінія Ель-Ніньо, але якщо він вивільнить всю свою міць у 2024 році, то цілком імовірно, що буде побито ще один рекорд глобальної температури", - заявив Річард Аллан з Університету Редінга.

Якими будуть наслідки Ель-Ніньо для всієї планети та України

Згідно з прогнозами учених, європейський континент буде менш схильний до впливу "малюка", ніж інші частини світу. Хіба що в Іспанії, Португалії та Франції восени очікується більша кількість опадів. А ближче до центру Європи, де, власне, знаходиться і Україна, можна очікувати теплішої осені, ніж зазвичай. Жовтень і листопад можуть відзначитися рекордно високими температурами.

Однак Ель-Ніньо - це не тільки, і навіть не стільки, лагідне осіннє тепло і приємна волога. Це ще й урагани величезної руйнівної сили і тропічні зливи, здатні змити все на своєму шляху.

Наприклад у західних штатах США та Канади стане тепліше та посушливіше, а на півдні США, навпаки, може встановитися прохолодна вогка погода. При цьому в традиційних вологих лісах Амазонки може не випасти ані краплі дощу. А найекстремальніші погодні умови можуть скластися в Австралії. Там прогнозують сильну посуху, виснажливу спеку та масштабні лісові пожежі.

Світ уже готується до наслідків Ель-Ніньо

Наприклад, влада Перу вже зарезервувала 1,06 млрд доларів на боротьбу з наслідками зміни клімату. А в уряді Філіппін, які регулярно страждають від навали циклонів, уже сформували спеціальну групу для ліквідації наслідків погодних катаклізмів.

Великі втрати прогнозують для аграрної галузі на Азіатському континенті. А найбільше постраждають острівні та прибережні країни, які приймуть на себе найбільший удар стихії. Так, в Індонезії, Таїланді та Малайзії може різко скоротитися виробництво пальмової олії, яка є основою економіки цих країн.

Згідно з прогнозами, лише у 2023 році світова економіка може втратити через цей кліматичний феномен близько 3 трильйонів (!) доларів, пишуть у дослідженні, опублікованому журналом Science. Весь світ із затаєним подихом чекає, як цього разу поведеться примхливий "малюк", і коли він поступиться місцем "малючці" Ла-Нінья, яка завжди приходить йому на зміну і трохи остуджує розпечену планету

Батьків втратило двоє дітей: У Києві під час російської атаки 18 січня загинуло подружжя з Вінниччини

понеділок, 20 січень 2025, 16:37

Внаслідок російської атаки на Київ у суботу, 18 січня, загинуло подружжя з Вінницької області Олексій та Світлана. Вони приїхали до столиці у справах. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомила місцева жителька Соня Голованюк. Тіл...

В Україні можуть відкрити аеропорт під час війни: Романенко пояснив, за яких умов та що буде в разі пуску ракет

понеділок, 20 січень 2025, 16:30

В Україні розглядають можливість відкриття аеропортів навіть під час війни, зокрема у Львові, однак експерти наголошують на значних ризиках, пов’язаних з атаками балістичних ракет "Кинджал". У разі їхнього запуску час підльоту становить лише 10-12 хвил...