"Дякую за нудоту під час вистави": Блогерка обурилася, що у київському театрі співали російською

Українська блогерка Поліна Майко опублікувала у своїй соцмережі допис, що театр у центрі Києва використовує у постановці пісні російською мовою, передають Патріоти України.

Йдеться про театр «Золоті ворота» та їх постановку «Тату, ти мене любив?», яку показують на сцені з травня 2022 року. Під час вистави герой виконував пісню «А может ночь не торопить?» автора Сєрова, який підтримує війну в Україні.

Після публікації Поліни Майко на сторінці Facebook театру «Золоті ворота» опублікували пост, де пояснили свою позицію.

«Пісні у виставі звучать не для художнього оформлення, а з метою підсвічування контексту конфлікту та непорозуміння між поколіннями, яке є однією із складових сюжету. Інакше кажучи, це слова, якими герой передає ностальгію, оскільки «іншим словам його не навчили». Зараз вони особливо яскраво демонструють, як Росія тягла свої щупальця через поп продукт, вкладала в голови таку мову, якою герой намагається передати тугу, любов і каяття», – зазначили у театрі.

Також представники театру наголосили, що з 2014 року в репертуарі немає жодної російськомовної вистави і режисери відповідально ставляться до матеріалу, консолідуючи українське суспільство.

Під постом театру люди висловили свою підтримку і розуміння контексту вистави.

Театр наголосив, що вони вдячні за відгуки та внесуть в перелік попереджень інформацію про використання макаронічної мови (суржику) або російськомовних фрагментів.

Є нюанси: Чи можуть отримати відстрочку від мобілізації вчителі приватної школи - пояснення

субота, 12 липень 2025, 18:56

Педагоги, що працюють у приватних школах, мають право на відстрочку від мобілізації, як і їхні колеги з державних шкіл. Адже форма фінансування навчального закладу, згідно з чинним законодавством, не впливає на можливість отримання відстрочки викладача...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...