Для українських водіїв приготували нові штрафи: Ось скільки та за що потрібно буде платити

З 1 лютого 2025 року в Україні заборонено рух транспорту на територіях природно-заповідного фонду, а порушники будуть зобов’язані сплачувати штрафи та компенсації за завдану шкоду. Штрафи можуть сягати від 4 000 до 8 000 гривень за незаконний проїзд, передають Патріоти України.

Про це йдеться у законі №4188-IX, ухваленому Верховною Радою України. Однією з ключових змін є заборона на рух механічних транспортних засобів на території природо-заповідного фонду (ПЗФ), включаючи всі види транспорту – від мопедів і мотоциклів до вантажівок.

Згідно з новими правилами, будь-який проїзд транспорту на території природоохоронних зон вважається порушенням. Для порушників передбачені штрафи:

  • для громадян – від 153 до 408 гривень;
  • для посадових осіб – від 255 до 510 гривень.

Ці штрафи є лише частиною покарання, оскільки порушники зобов’язані компенсувати шкоду, завдану природним територіям. Відповідно до законодавства, сума компенсації за кожні 100 метрів незаконного проїзду становить:

  • для мопедів, мотоциклів і моторолерів – 4020,80 гривень;
  • для легкових автомобілів, мікроавтобусів, пікапів – 6428,80 гривень;
  • для автобусів та вантажних автомобілів – 8848 гривень.

Ці компенсаційні виплати значно перевищують розмір штрафів, що є важливим фактором для стримування порушень. Метою цього закону є не тільки штрафування порушників, але й стимулювання до більш обережного ставлення до природи.

Законодавчі нововведення також передбачають введення штрафів для водіїв за надмірний шум, що виходить від транспортних засобів. Це додатковий захід для зниження екологічної шкоди від транспорту і забезпечення більш комфортних умов для життя людей і тварин у заповідних зонах.

Вас може зацікавити:Який верхній одяг носити навесні-2025: п'ять стильних моделей, що дарують відчуття затишку

Вас може зацікавити:"Вперше в житті". Російська суперниця Магучіх ухвалила сенсаційне рішення щодо своєї кар'єри

Заповідні території України страждають від надмірної людської діяльності. Рух транспорту на цих територіях викликає руйнування екосистем, погіршення якості повітря і порушення природних середовищ існування тварин. Згідно з новим законодавством, вжиті заходи сприятимуть збереженню природної спадщини для майбутніх поколінь і попередженню негативних екологічних наслідків.

Неприємний "сюрприз": У Міноборони пояснили, чи потрібно оновлювати дані після сплати штрафу в "Резерв+"

неділя, 13 липень 2025, 9:43

Віднедавна штраф за невчасне оновлення персональних даних можна сплатити онлайн у застосунку "Резерв+". Проте навіть після оплати громадяни зобов’язані оновити свої дані. Про це заявила заступник міністра оборони України Катерина Черногоренко, передают...

В Україні "заморозили" частину пенсій: Ось кого зачепило і чи можливо отримати гроші

неділя, 13 липень 2025, 9:38

Пенсії українців-внутрішніх переселенців (ВПО), які опинилися на тимчасово окупованих територіях і втратили зв'язок з банком через війну, зберігатимуться в Пенсійному фонді - відповідне рішення ухвалив уряд. Тобто фактично гроші будуть заморожені до то...