Води навколо Антарктиди з температурою -2°C можуть здатися вельми недружнім місцем, але це тільки для людей. Більшості морських істот, що мешкають тут, такі умови здаються здається цілком комфортними. Фактично, життя процвітає в цих водах, але лише до того моменту, як з-під морського льоду не покажеться так званий "палець смерті", передають Патріоти України з посиланням на IFLScience.
У новій серії серіалу BBC "Великі часи Землі" знімальній групі вдалося зафіксувати формування одного такого "пальця смерті", коли він повільно простягався до морського дна, а торкнувшись його, заморожував усе на своєму шляху.
Подібні кадри можуть здатися чимось інопланетним, але насправді в них немає ніякої позаземної активності — це бринкіл — трубка льоду, що містить у собі розсіл і росте всього за кілька годин.
Під час формування морського льоду, солі в морській воді зовсім не стають частиною цієї структури. Замість цього вони утворюють кишені холодного розсолу всередині льоду, що не замерзають через високий вміст солі. Якщо цьому розсолу випаде шанс вирватися у воду під льодами Антарктиди, він зрештою потоне, оскільки вміст солі робить його значно щільнішим за воду, в яку він потрапляє.
Крім того, розсіл набагато холодніший за навколишню воду, внаслідок чого потік опускається вниз і буквально заморожує воду навколо себе. Саме так і утворюються бринкіли. Але на цьому історія не закінчується. Як тільки крижаний сталактит досягає морського дна. Він може продовжити поширюватися, заморожуючи землю і все, що попадеться йому на шляху.
Зафіксувати процес формування "пальця смерті" під льодами Антарктиди — завдання не з простих. Вчені давно спостерігають за крижаними сталактитами, але лише нещодавно знімальна група, що працює над серіалом "Заморожена планета", уперше в історії змогла зафіксувати цей процес.
За словами продюсерки серіалу Кетрін Джеффс, через сильний холод і необхідність постійно міняти балони з повітрям дайвери просто не могли залишатися під водою досить довго, щоб закарбувати ріст "пальця смерті" під кригою крижаного континенту.
На щастя, технології не стоять на місці. У результаті вчені використовували підводну камеру, яка змогла зробити покадрову зйомку. Раніше такого обладнання просто не існувало, а тому вченим не вдавалося зафіксувати цей процес. Тепер вони нарешті домоглися успіху.
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області засудив до 5 років позбавлення волі зловмисника, який інформував про пересування співробітників ТЦК і СП і місця роздачі повісток. Однак сидіти у в'язниці йому не доведеться, якщо впродовж року він ...
Трагічні фотографії з наслідками російського масованого комбінованого удару по Києву в ніч на 24 квітня викликали обурення у колишньої народної обраниці Ірини Подоляк та української режисерки Ірини Цілик, передають Патріоти України. Колишня нардепка Ір...