Дружина п'ять разів готувалася до похорону: 72-річний британець встановив рекорд за тривалістю перебігу COVID-19

У Великій Британії зафіксували найтриваліший перебіг коронавірусу. Житель Бристоля 72-річний Дейв Сміт прохворів на COVID-19 290 днів. За цей час пенсіонера 7 разів госпіталізували, а ПЛР-тест 42 рази показав позитивний результат. Про це повідомляє видання The Guardian, передають Патріоти України.

Перед початком пандемії COVID-19 у 2019 році Дейв Сміт лікувався від раку крові, тому його організм був ослаблений після хіміотерапії. Пенсіонер працював інструктором із водіння. Медики вважають, що Сміт міг заразитися вірусом за 6 тижнів до першої госпіталізації.

Вперше чоловік потрапив до лікарні з кашлем і лихоманкою в травні 2020 року. ПЛР-тест підтвердив, що у нього коронавірус. Через 8 днів Дейва виписали, але у нього залишилася сильна задишка. Пізніше його стан погіршився, і знов потрібна була госпіталізація.

Час від часу його здоров'я поліпшувалося, а потім знову ставало гірше. Загалом чоловік потрапляв до лікарні 7 разів – у серпні, вересні, жовтні та грудні 2020 року. "Кожного разу, коли захворював, я прощався з життям. Настільки мені було погано. Знаєте, дружина п'ять разів влаштовувала похорон", – розповів Сміт виданню.

За цей час Сміт встиг скласти заповіт, передати дані про свої рахунки родичам, а вони встигли попрощатися з ним – навіть ті, що живуть у Новій Зеландії, зв'язалися через Skype

Але чоловікові пощастило потрапити в групу випробувачів ліків проти COVID-19 на основі антитіл, який розробляє американська фармацевтична компанія Regeneron. Після прийому препарату здоров'я Сміта поступово протягом декількох тижнів зміцнювалося. І чоловік заново вчився сам вставати і ходити, спочатку він зміг доходити до ванної кімнати, потім – спускатися по сходах.

Чоловік зізнався, що йому найбільше запам'ятався день, коли він приготував своїй дружині каву. "Вперше я міг зробити щось для неї, а не тільки вона для мене", – розповів він.

Через 45 днів після прийому Regeneron ПЛР-тест Сміта вперше більш ніж за 270 днів показав негативний результат. Випадок із Дейвом Смітом британські медики планують презентувати на Європейському конгресі клінічної мікробіології та інфекційних захворювань (ECCMID) у липні.

"Я вже остаточно не вилікуюсь, тому що COVID-19 зруйнував мої легені – я швидко починаю задихатися. Але тепер кожен день, який я живу, – це бонус. Як я люблю говорити: коли ви лежите на самому дні, то бачите тільки зірки. Я був на тому дні, а тепер усе прекрасно", – поділився Сміт.

З архіву ПУ. Навпроти церкви: Парочка на Закарпатті зайнялася сексом, стоячи серед вулиці (відео 16+)

четвер, 5 серпень 2021, 23:30

Чоловік і жінка, очевидно, були нетверезі. У Хусті Закарпатської області пара зайнялася сексом, притулившись до будівлі місцевої ветаптеки, що навпроти церкви, передають Патріоти України 5 серпня 2020 року. Жвава траса і купа свідків поряд парочку не б...

З архіву ПУ. Біля Хортиці з глибин води дістали унікальну історичну знахідку (фото)

четвер, 5 серпень 2021, 23:05

Пам'ятка вже піддалася розграбуванню, але вчені знайшли ще цікаво багатих артефактів. Українська гідроархеологічна експедиція Хортицького заповідника виявила в гирлі Дніпра затонулий корабель, побудований приблизно в 16 столітті. Про це влітку 2018 рок...