"Друзі. Погані новини. Пам'ятаєте президент нещодавно анонсував, що от-от має прибути літак з Китаю нарешті з тестами на коронавірус, антисептиками і оцим усім? Так от - там не ті тести, які потрібні. В літаку експрес-тести. А потрібні - тест-системи ПЛР", - пише адвокат Євгенія Закревська на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"От що пише Pavlo Polamarchuk:
"В Китайському літаку - експрес тести. В мене все".
Чому Павло, який працює в Міністерство охорони здоров'я України експертом і працює саме над тим, щоб захистити нас від епідемії так засмутився цим? Я спробувала з'ясувати у лікарів. От що дізналась:
Є два типа тестів:
1) Тест-системи ПЛР - лабораторне тестування методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).
Ці тести достовірно встановлюють як наявність, так і відсутність коронавірусу у людини навіть до початку прояву симптомів.
2) Експрес-тести. Набагато менш точні. І головне - вони "бачать" не вірус, а лише антитіла, які починають вироблятись в організмі лише на 5-6 день після появи симптомів. А від зараження до симптомів може пройти ще два і більше тижнів. Результатом такого тесту є лише не дуже точна відповідь на питання - чи були в організмі людини антитіла проти вірусу 5-6 днів тому. Тобто негативний результат тесту майже не дає ніякої корисної інформації для боротьби з епідемією. Негативний результат не може виключити наявність зараження. Позитивний - теж дуже приблизний і головне - його отримують запізно.
А тестувати вірогідно заражених, які вже можуть переносити вірус, але ще не мають симптомів експрес-тестами взагалі без сенсу. Тобто ні перевірити приїжджаючих в країну, ні своєчасно виявити уражених серед вірогідних контактів захворівшого експрес-тести не можуть.
Для ефективної боротьби з епідемією потрібні тест-системи (ПЛР-тестування). Для достовірної перевірки груп ризику, всіх, хто повернувся протягом останніх двох тижнів із-за кордону, всіх контактів захворівших, супер-переносчиків. Без необхідної кількості ПЛР-тестування МОЗ не володіє достовірно інформацією і вся наша статистика не дає повної картини, і відповідно карантинні заходи (які дійсно необхідні) - не є ефективними.
Без достатньої кількості ПЛР-тестів неможливо запровадити адекватні протоколи тестування і уточнити необхідні карантинні заходи - посилити щодо ймовірно уражених кластерів і зменшити загальний негативний вплив на економіку.
Наразі Уряд України не закупив ЖОДНОЇ тест-системи ПЛР.
Були лише ті, що в якості гуманітарної допомоги нам виділила ВООЗ (близько 1500 шт.).
І 1000 штук змогли закупити Повернись живим для армії! (за що їм честь і хвала, Masha Nazarova Vitaliy Deynega ). І з Китаю необхідні тести до нас теж не летять попри оптимістичні завіряння влади.
А це означає, що ми найближчим часом так і не зможемо запустити адекватні протоколи тестування і контролювати поширення епідемії - а тим більше з нею ефективно боротись.
Що потрібно робити:
Вимагати у влади - Президента Офіс Президента України, Міністерство охорони здоров'я України Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine Dmytro Kuleba вжити всіх заходів, і докласти надзусилля, щоб закупити тест-системи ПЛР в необхідній кількості.
Не замилювати нам очі. Казати правду. І забезпечити наших лікарів тест-системами.
Якщо це змогла зробити неурядова волонтерська організація Повернись живим, то це точно має змогу зробити держава. інакше - навіщо вона нам?
Вимагати надати інформацію - до яких країн і міжнародних організацій Україна вже зверталась, хто відмовив? З ким ведем перемовини?
Тут у нагоді стануть депутатські звернення - офіційні і особисті Олександра Устінова (Oleksandra Ustinova) Yegor Chernev Olga Stefanyshyna Yaroslav Yurchyshyn Anastasia Krasnosilska Яна Зінкевич
Перевірити цю інформацію - звертатись безпосередньо до ВООЗ, послів держав, шукати, шукати, знайти і привезти.
Вимагати ввести адекватні протоколи тестування -
забезпечити тестування методом ПЛР всіх,
- хто повернувся із-за кордону протягом 14-ти діб і повертається зараз.
- ймовірних контактерів достовірних заражених, найближче їх оточення і ширше коло
- лікарів, які контактують із хворими і потенційно хворими,
- потенційних суперрозповсюджувачів - продавці супермаркетів, поштарі, поліцейські, лікарі і т.д.
- довільні вибірки для виявлення і локалізації інших кластерів зараження.
Запускаємо флешмоб. З вимогою до влади закупити ПЛР-тест-системи і тестувати всіх з хештегом #ТестуйтеУсіхПЛР.
Придумайте картинку??
Ідемо служити в армію. Там тепер очевидно буде безпечніше з вірусом, ніж на гражданці".
18 січня до поліції надійшла заява від 30-річної жінки про встановлення місцезнаходження її цивільного чоловіка 1983 року народження. Зі слів заявниці, він перестав виходити з нею на зв'язок з 16 січня, тому що його забрали співробітники ТЦК. У своєму ...
В Іспанії «обвалився» гірськолижний підйомник, внаслідок чого десятки людей отримали поранення. Наразі відомо про щонайменше 30 постраждалих. Про це пише Sky News, передають Патріоти України. Інцидент стався на крісельному підйомнику на гірськолижному ...