Археологи Мексиканського національного інституту антропології та історії (INAH) знайшли свідчення того, що стародавні майя використовували прах своїх правителів як наповнювач для ритуальних м'ячів, передають Патріоти України.
Спочатку вчені знайшли цілий лабіринт із приміщень, які ведуть до самого склепу на глибині 8 метрів усередині піраміди. Учені вважають, що цей склеп був створений між 7 та 8 століттям нашої ери. У самому склепі були знайдені невеликі ніші, в яких зберігалося понад 400 посудин із попелом після кремації людини, деревним вугіллям і каучуком. Аналіз органічного матеріалу показав, що залишки після спалювання людей мая використовували в процесі вулканізації гуми, а потім створювали з цього матеріалу м'ячі.
Учені вважають, що ці м'ячі майя використовували під час ритуальних ігор. За словами учених, традиція ритуальних ігор із м'ячем виникла у майя тисячі років тому. Представники майя вважали, що подібним чином може статися відродження померлої людини у потойбічному світі. Також майя за допомогою подібних ігор показували повагу до своїх богів.
Під час воєнного стану військовозобов'язаний може отримати повістку від територіального центру комплектування та соціальної підтримки. ЇЇ може бути відправлено трьома способами – особисто від групи оповіщення, в приміщенні ТЦК або рекомендованим поштов...
В одній з лікарень Києва померла 30-річна Дарʼя Гончар та її мати, які постраждали внаслідок російського обстрілу столиці в ніч на 2 червня. Жінки не встигли добігти до укриття, повідомляє медіа "#ШОТАМ", передають Патріоти України. "17 травня ми бачил...