В Україні зареєстровано вже кілька випадків захворювання дифтерією. Перший сигнал надійшов із Закарпаття, а нещодавно у школяра з Києва підтвердили ще один випадок, передають Патріоти України.
Дифтерія – це небезпечне інфекційне захворювання, яке викликає бактерія. Найчастіше вона вражає носоглотку, а також гортань, бронхи, шкіру та інші органи.
Передається повітряно-крапельним шляхом, як і багато інфекційних захворювань. Також є випадок, коли зараження відбувалося через їжу, а також через предмети, з якими контактував хворий. Ця хвороба дуже небезпечна, так як дифтерійна паличка виділяє небезпечний токсин, який отруює організм людини. У маленьких дітей є ризик розвитку крупа – закупорки дихальних шляхів дифтерійної плівкою і набряком.
Основні симптоми дифтерії такі ж, як і у багатьох інших інфекційних захворювань – підвищена температура тіла, ломота в м'язах, загальне нездужання. Специфічні симптоми проявляються через 2-3 дні: у хворого з'являється білий наліт на мигдалинах, який стає щільним і сірим. Одночасно з цим загальне самопочуття погіршується, з'являється сильний біль у горлі, голос стає сиплим. При цьому у хворого можуть бути відсутні нежить, кашель або інші яскраво виражені симптоми простудних захворювань.
У маленьких дітей дифтерія проявляється в підвищенні температури тіла до критичних показників і, якщо вчасно не діагностувати і не почати лікування – в крові дитини з'являється дифтерійний екзотоксин, який вражає нирки, печінку, серце та нервову систему.
Єдиний захист від небезпечного інфекційного захворювання – це спеціальна вакцина, яку потрібно робити раз на 10 років відповідно з графіком щеплень. Вона не дає абсолютної гарантії, однак, якщо людина інфікується, то хвороба пройде в більш легкій формі і без ускладнень. Вакцину потрібно робити тільки здоровим людям і тому перед щепленням необхідний огляд лікаря.
Лікування пацієнтів проводять тільки в умовах стаціонару, так як ця хвороба легко передається по повітрю. Госпіталізації підлягають не тільки ті, у кого вже діагностували дифтерію або запідозрили, а також і ті, хто не хворіє, але є носієм бактерії. Всім хворим вводять протидифтерійну сироватку, дозу якої може визначити тільки лікар. Антибіотики в лікуванні дифтерії марні. Для полегшення стану хворого лікарі призначають полоскання горла спеціальними дезінфікуючими розчинами.
За новими правилами бригади екстреної медичної допомоги доставлятимуть пацієнтів з інфарктами, інсультами та іншими критичними станами до профільних медичних закладів, передають Патріоти України. Як повідомили на сайті МОЗ, з січня 2025 року бригади шв...
На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...