Минулого року в Китаї на острові Хайнань побудували потужний іоносферний радар дальньої дії LARID. Використовуючи цей радар, вчені з Китайської академії наук виявили дві величезні бульбашки з плазми над пірамідами Єгипту та островами Мідуей. Їх розділяє 9600 км, передають Патріоти України з посиланням на Interesting Engineering.
Екваторіальні плазмові бульбашки, які є незвичайними атмосферними явищами, що існують над територіями в низьких широтах планети. Основною причиною виникнення бульбашок із плазми є раптова втрата заряджених частинок в іоносфері, шарі верхньої частини атмосфери Землі.
Плазмові бульбашки можуть мати завширшки сотні кілометрів і порушують сигнали GPS та заважають супутниковому зв’язку. Китайські вчені стали першими у світі, кому вдалося виявити бульбашки з плазми в атмосфері за допомогою іоносферного радара.
За словами вчених, їм вдалося спостерігати протягом кількох днів рух плазмових бульбашок, що були спричинені високою сонячною активність. Тобто спалахи на Сонці випустили потужний потік випромінювання, який сягнув Землі та призвів до зміни іоносфери з утворенням екваторіальних плазмових бульбашок. Спостерігаючи за цими об’єктами, вчені змогли побачити, як вони формуються і розвиваються з плином часу.
Потужний іоносферний радар має дальність виявлення 9600 км, а тому зміг зафіксувати появу бульбашок із плазми в атмосфері і над Африкою, і над Тихим океаном.
Звичайні радари насилу виявляють цілі під горизонтом через кривизну Землі. Але LARID може це робити завдяки тому, що випускає потужні електромагнітні хвилі, які відбиваються між іоносферою і землею, що дає йому змогу покривати великі відстані.
Коли електромагнітні хвилі стикаються з плазмовими бульбашками, частина сигналу відбивається назад і вловлюється антенами радара.
Спочатку діапазон виявлення LARID становив 3000 км, але за останні півроку вченим вдалося збільшити цей показник у 3 рази.
Китайські вчені запропонували побудувати три-чотири додаткові радари, схожі на LARID, у регіонах планети, які розташовані в низьких широтах, щоб створити мережу для безперервного спостереження в режимі реального часу за екваторіальними плазмовими бульбашками.
Якщо в ході подальших досліджень буде встановлено, що сонячна аномалія над піраміда носить регулярний характер, чи навіть стимулюється цими циклопічними спорудами, історики неодмінно пов'яжуть це з знаннями та віруваннями прадавніх єгиптян. Адже згідно давньоєгипетській міфології перший правитель Єгипту був бог Сонця, Ра. За п'ятої династії фараонів (котра воцарилась незабаром після спорудження найбільших пірамід) шанувався як верховний бог, творець світу.
Мінагрополітики називає причиною подорожчання яєць сезонний фактор, а також зростання цін на корми. Про це в коментарі Суспільному розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, передають Патріоти України. Сезонн...
Через два з половиною роки після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну більшість німців – 57% – все ще виступають за військову підтримку Києва. Про це свідчать дані опитування інституту Verian щодо зовнішньої політики Німеччини, опу...