Диву даєшся, звідки древні знали такі технології більше 4,5 тисяч років тому: Науковці з'ясували, як зводили найдавнішу зі славетних пірамід Єгипту

Єгипет, археологи, археологія, піраміда, Джосер, вода, єгиптяни, дослідження, будівництво, споруда, гідравліка, блок, камінь, підйом, ліфт, дамба, потік, архітектори

Досліджуючи околиці піраміди Джосера, вчені знайшли ймовірний спосіб, яким стародавні єгиптяни доставляли кам’яні блоки для будівництва небаченої доти за розмірами споруди, що стала передвісницею знаменитих трьох великих пірамід поблизу Гізи, зазначають Патріоти України.

Нещодавнє дослідження припускає, що для будівництва піраміди Джосера стародавні єгиптяни використовували гідравлічну систему підйому. Ця стародавня споруда, також відома як Ступінчаста піраміда, побудована за часів 3-ї єгипетської династії (2670-2650 рр. до н. е.) як місце останнього спочинку фараона Джосера, пише Heritage Daily.

Піраміда, заввишки близько 60-62 метрів, розташована на плато Саккара і є частиною великого похоронного комплексу. Точні методи, використані для її будівництва, довгий час були предметом дискусій через відсутність прямих свідчень архітекторів того періоду. Переважає теорія, що важкі кам'яні блоки транспортували за допомогою котків і підіймали пандусами.

Дослідження вивчило вододіли поблизу піраміди і те, що огорожа Гіср-ель-Мудір, можливо, функціонувала як контрольна дамба для утримання осаду і води. Територія за межами цієї споруди вказує на наявність тимчасового озера на захід від пірамідного комплексу, вода з якого стікала в навколишній рів.

Дослідники зазначають: "На південній ділянці рову ми показуємо, що монументальна лінійна скельна вирубана структура, що складається з послідовних, глибоких відсіків, поєднує в собі технічні вимоги водоочисної споруди: басейн-відстійник, басейн-утримувач і систему очищення".

На основі цих спостережень автори дослідження припускають, що Гіср-ель-Мудір і південна частина рову утворювали гідравлічну систему для управління потоком і якістю води. Крім того, внутрішній дизайн піраміди підтримує ідею про гідравлічний механізм підйому, про який раніше не повідомлялося в давньоєгипетській будівельній техніці.

Знайшли на дні озера: дослідники виявили унікальні пам'ятки Стародавнього Єгипту під водосховищем

"Стародавні архітектори, ймовірно, підіймати камені з центру піраміди вулканічним способом, використовуючи воду без осаду з південної частини Сухого рову. Стародавні єгиптяни відомі своєю майстерністю в галузі гідравліки, використовуючи канали для зрошення та баржі для транспортування величезного каміння. Ця робота відкриває новий напрямок досліджень: використання гідравлічної сили для зведення масивних споруд, побудованих фараонами", — пояснили автори дослідження.

Молочка перетворюється для більшості українців на розкіш: Експерти прогнозують подальше зростання цін

субота, 27 липень 2024, 19:00

У червні зростання цін на продукти прискорилося і стало найбільшим з початку 2024 року, нагадують Патріоти України. Восени ще подорожчають п’ять категорій продуктів, серед них і молоко. . Скільки зараз коштує молоко в Україні та чому ціна на нього зро...

Музичний фестиваль "Рандеву" в Юр Малі: Вєрка Сердючка зі сцени звернулася до Алли Пугачової (відео)

субота, 27 липень 2024, 18:00

26 липня, стартував щорічний музичний фестиваль "Рандеву" в Юрмалі, який організувала латвійська співачка Лайма Вайкуле. Не секрет, що на захід вона запросила і українських виконавців, зокрема, Настю Каменських, Макса Барських, ALEKSEEV та Вєрку Сердюч...