Найбільший набір радіосигналів з глибин космосу зловили китайські астрономи. Як повідомляє журнал Nature, вчені з Національної астрономічної обсерваторії Китайської академії наук вже більше місяця фіксують загадкові сплески, передають Патріоти України.
Роботу веде команда астрофізиків під керівництвом професора Лі Ді і доктора Ван Пея. Дослідники використовують для визначення швидких радіосигналів термін Fast Radio Burst або скорочено FRB, коли їх походження залишається незрозумілим. За словами фахівців, радіосигнали надійшли за дуже короткий проміжок часу, а їх джерело знаходиться далеко в космосі і залишається невідомим.
Вчені зазначають, що сигнали супроводжуються потужним викидом енергії, тривалість якого складає порядку декількох мілісекунд. Вони не носять одиничний характер. Багато сплесків повторюються кілька разів і мають певну регулярність. Так, на Землю всього за 47 днів надійшло 1 тис. 652 швидких радіосплесків - цей набір сигналів вважається найбільшим, які тільки відомі фахівцям.
Експерти вважають, що можливим джерелом сигналів може виступати карликова галактика. Безліч сигналів, які надійшли з неї, демонструють наявність «постійно діючого радіоджерела».
Сонячні електростанції є одними з найпопулярніших джерел відновлювальної енергії. Проте все частіше недоліком СЕС називають те, що для їхнього будівництва потрібно чимало територій. Саме тому вчені з Національної лабораторії відновлюваної енергії США п...
В Україні замість МСЕКу запрацювала нова система оцінювання функціонування особи. Як вона працюватиме? Нова система оцінювання функціонування особи від 1 січня замінила МСЕКи. Уже створено понад півтори тисячі експертних команд. І це має вирішити пробл...