Масовані обстріли та вибухи, які українці щодня чують по всій країні, викликають тривогу не лише через безпосередню небезпеку. Чимало людей цікавиться - а чи можуть ці вибухи розбудити землетруси? Про це розповів доктор фізико-математичних наук Дмитро Гринь в інтерв’ю "РБК-Україна", передають Патріоти України.
За словами науковця, жодного зростання кількості підземних поштовхів через війну не зафіксовано. «Геологічні об’єкти — це перш за все, структури з величезною масою, яка простягається на велику глибину. Тому, навіть систематичні вибухи тисяч тонн вибухівки вивільнюють замалу енергію для такої величезної маси, щоб вона її кудись зрушила. Прямого зв’язку між вибухами й землетрусами ми не бачимо. Різкого сплеску їх кількості немає — яка була до війни, така й зараз», — зазначив учений.
Він також пояснив, як кліматичні зміни можуть впливати на сейсмічну активність. Наприклад, в Антарктиді через танення льодовиків фіксують локальні землетруси — їх пов’язують зі зменшенням тиску на земну поверхню.
«В Європі та Україні ми не відчуваємо великого зв’язку між землетрусами й кліматом. Але зовсім інша ситуація в Антарктиці: там тануть льодовики і, відповідно, їхня маса зменшується — від цього послаблюється тиск на поверхню землі. І отут є прямий зв’язок між кліматом і появою нових землетрусів — їх з’являється більше», — пояснив учений.
Схожі явища помічені також у Гренландії та Скандинавії. Проте для України такої загрози наразі немає.
Після вихідних із сильними дощами, спричиненими циклоном над білоруссю, погода в Україні поступово стабілізується. В найближчі дні ще очікуються короткочасні опади, однак друга половина тижня буде переважно сухою. Про це повідомила речниця Українського...
Вартість яблук в українських магазинах і на ринках б'є рекорди. На це вплинули глобальні процеси: неврожай у світі, дорожнеча апельсинових концентратів та відсутність сховищ після збирання врожаю. Про це сказав президент Української плодоовочевої асоці...