«Знаний майстер лозоплетіння у третьому поколінні Олександр Бродовінський до відзначення 400-річчя Хотинської битви створив панно із зображенням запорізьких козаків, які б’ють у бойові литаври, а також велике яйце-писанку з орнаментом стін нашої славетної фортеці», – йдеться у повідомленні.
Олександр продовжує традицію свого роду, навчаючи свого онука Юрчика виплітати вироби з лози. Майстер розповідає, що робота лозою має свою специфіку, адже є більше 300 сортів лози і кожен сорт має свої можливості та структуру. «Сам процес роботи мене захоплює, бо набагато цікавіший, ніж підготовка, він займає приблизно два тижні. А ось заготівля матеріалу потребує більше часу», – додав майстер.
Починають заготовляти лозу із пізньої осені, коли вже листя опаде і наступають заморозки. Її обрізають, чистять, розділяють на кілька частин, стягуючи серцевину, щоб була лише лозова стрічка. Також матеріал потрібно висушити та зварити, аби він був готовий до роботи.
У Черкасах тренерка дитячого танцювального гуртка, який діяв на базі школи № 20, зібрала кошти на поїздку дітей до Грузії, однак, за словами батьків, програла їх у казино. Про інцидент повідомили батьки вихованців гуртка до місцевого видання 18000. Под...
В водоймах України майже немає гігантських сомів, вага яких перевищувала б 100 кілограмів, бо їх виловлюють у дрібнішій вазі. Про це розповіла іхтіолог Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України Юлія Куцоконь, передають Патріоти України. Вона...