Глобальне потепління, спричинене діяльністю людини, у найближчі 100 років призведе до передчасної смерті приблизно 1 мільярду людей. Вчені попереджають, що це один із найскромніших прогнозів щодо майбутньої катастрофи, передають Патріоти України.
Про це йдеться у дослідженні, яке було опубліковане у журналі Energies. Автори матеріалу базували свої висновки на аналізі 180 статей про смертність людей внаслідок зміни клімату,.
Дослідники зауважили, що існує емпіричне правило, відоме як "правило 1000 тонн". Згідно з ним, кожна тисяча тонн вуглецю, яку спалює людство, опосередковано прирікає 1 людину в майбутньому на смерть.
Технічно, це правило не враховує можливі кліматичні зворотні зв'язки, які можуть зробити майбутні екологічні наслідки від викидів вуглецю ще гіршими. Тому, як пояснюють науковці, це правило швидше стосується діапазону, а не конкретної цифри. На їхню думку, насправді мова йде про між 0,1 і 10 смертями на 1000 тонн спаленого вуглецю.
"Якщо серйозно поставитися до наукового консенсусу щодо "правила 1000 тонн" і провести розрахунки, то антропогенне глобальне потепління дорівнює мільярду передчасних смертей впродовж наступного століття", – пояснив фахівець з енергетики Джошуа Пірс з Університету Західного Онтаріо в Канаді.
Дослідники зауважують, що якщо у найближчі десятиліття світ досягне температури на 2°C вище середньої глобальної доіндустріальної температури, а до цього усе йде, то це означатиме велику кількість жертв через спеку. Вони припускають, що мова йде про приблизно 100 мільйонів загиблих на кожні 0,1°C потепління.
"Очевидно, що ми повинні діяти. І ми повинні діяти швидко", – наголосив Пірс. При цьому дослідники визнають, що рівень смертності внаслідок зміни клімату підрахувати надзвичайно складно. За даними Організації Об'єднаних Націй, щороку екологічні фактори забирають життя близько 13 мільйонів людей, але скільки з цих смертей пов'язані зі зміною клімату – невідомо.
Як пише Science Alert, експерти припускають, що аномальні температури вбивають до 5 мільйонів людей на рік, але наукова спільнота не надто погоджується із цими даними.
Проблема в тому, що глобальне потепління провокує занадто багато проблем, кожна з яких може спричинити передчасні смерті. Мова не лише про спеку, але й про неврожаї, посухи, повені, екстремальні погодні умови, лісові пожежі та підвищення рівня моря.
Але, попри складності із розрахунками, Пірс вважає, що досліджувати це питання потрібно й далі, адже вимірювання викидів у кількості людських життів дає громадськості краще розуміння того, наскільки серйозною є проблема.
"Глобальне потепління – це питання життя або смерті для мільярда людей. У міру того, як прогнози кліматичних моделей стають все більш чіткими, шкода, яку ми завдаємо дітям і майбутнім поколінням, все частіше може бути віднесена на рахунок наших дій", – пояснив Пірс.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
На Полтавщині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Суд призначив йому 3 роки позбавлення волі.Про це стало відомо з вироку Лубенського районного суду Полтавської області, повідомляє ТСН. Раніше його визнали придатним до служби, передають...