Глибоководний фотограф Рік Айртон з Англії зробив захоплюючі знімки "Британніка" - затонулого корабля, якого називали близнюком "Титаніка" після катастрофи 1916 року. Судно зазнало лиха у Середземному морі 105 років тому, але багато його частин чудово збереглися у солоній воді.
"Я займаюся дайвінгом з кінця 1980-х, і без сумніву, "Британнік" став моїм найвизначнішим зануренням на сьогоднішній день", - повідомив Айртон NY Post, зазначають Патріоти України.
Фото: Jam Press/Rick Ayrton
"Британнік" був створений Harland & Wolff - тією самою суднобудівною компанією з Белфасту, яка розробила "Титанік". Корабель закінчували час катастрофи 1912 року, тому інженери внесли до його конструкції зміни, які б допомогли уникнути нової трагедії. Хоча "Британнік" називали "найбезпечнішим кораблем під британським прапором", він повторив долю "старшого брата".
Фото: Jam Press/Rick Ayrton
У 1915 році через Першу світову війну "Британнік" реквізували як госпітальний корабель для обслуговування поранених солдатів. При заповненні всіх ліжок він міг перевозити 3309 пацієнтів. Лише за рік після першого рейсу "Британнік" затонув. Вважається, що катастрофа сталася внаслідок підриву підводної міни на узбережжі грецького острова Кеа.
Фото: Jam Press/Rick Ayrton
На "Британніку" було достатньо рятувальних шлюпок для всіх пасажирів, але 30 людей загинули, коли їхній човен зіштовхнувся з однією з лопатей гребного гвинта. Решта пасажирів безпечно евакуювалися.
Фото: Jam Press / Rick Ayrton
На підготовку до занурення Айтрона пішло 4 місяці і разом із дев'ятьма іншими дайверами він пірнув на глибину понад 120 метрів. Під час зйомки він оглянув дивовижні артефакти, включаючи капітанський місток, штурвал із гнилими спицями і ванну з кранами, що чудово збереглася.
Фото: Jam Press/Rick Ayrton
Фото: Jam Press/Rick Ayrton
У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...