Як безкоштовно здати ПЛР-тест на коронавірус: У МОЗ роз'яснили алгоритм

Здати ПЛР-тест на коронавірус у будь-якому місті України можна безкоштовно, однак є важливий нюанс. Щоб провести тестування за державні кошти, необхідно дотримуватися певного алгоритму. Всі тонкощі розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу, передають Патріоти України.

Чиновник уточнив, що сімейні лікарі у разі симптомів коронавірусної інфекції у пацієнтів повинні відправляти бригади для проведення безкоштовного ПЛР-тестування.

"ПЛР-тестування робиться людям, які мають симптоми або ознаки коронавірусної хвороби. В такому випадку зверніться до сімейного лікаря, який повинен відправити мобільну бригаду, яка зробить ПЛР-тестування. Якщо сімейний лікар говорить вам, що потрібно кудись поїхати і провести тест, то такий алгоритм не передбачено. Сімейний лікар повинен відправити мобільну бригаду до людини, якщо він говорить, що у нього є симптоми", - сказав міністр.

Степанов наголошує, що гроші за ПЛР-тестування при зверненні до сімейного лікаря вже заплачено. Пацієнту не доведеться платити ні копійки. Однак у міністерство неодноразово скаржилися люди, яким дають направлення на здачу аналізу в приватні лабораторії.

"Ніякі приватні лабораторії. Я акцентую на цьому увагу, тому що ми отримуємо велику кількість звернень громадян, коли всупереч встановленим правилам людей кудись відправляють чекати в чергах", - сказав Степанов. При цьому він нагадав, що ПЛР-тестування повинні робити всім без винятку людям, які потрапили в лікарні з пневмонією.

Будете каятися, але запізно: Три знаки Зодіаку, яким не можна довіряти

середа, 21 жовтень 2020, 19:28

Астрологи назвали трійку найбільш ненадійних знаків Зодіаку. Їх представникам краще не довіряти. Про це пише "Клубер", передають Патріоти України. Причиною, з якої Близнюки вважаються лідерами серед найбільш ненадійних людей, є їхнє невміння приймати р...

"Вбиває" не тільки коронавірус: Моторошні цифри смертей в Україні та їхніх причин

середа, 21 жовтень 2020, 19:15

З початку пандемії в країні зареєстрували 5 927 смертей в результаті COVID-19. В Україні померли за перші вісім місяців від різних захворювань 378 315 людей. Про це повідомляє Державна служба статистики, яка публікує дані про кількість померлих з окрем...