Як безкоштовно здати ПЛР-тест на коронавірус: У МОЗ роз'яснили алгоритм

Здати ПЛР-тест на коронавірус у будь-якому місті України можна безкоштовно, однак є важливий нюанс. Щоб провести тестування за державні кошти, необхідно дотримуватися певного алгоритму. Всі тонкощі розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу, передають Патріоти України.

Чиновник уточнив, що сімейні лікарі у разі симптомів коронавірусної інфекції у пацієнтів повинні відправляти бригади для проведення безкоштовного ПЛР-тестування.

"ПЛР-тестування робиться людям, які мають симптоми або ознаки коронавірусної хвороби. В такому випадку зверніться до сімейного лікаря, який повинен відправити мобільну бригаду, яка зробить ПЛР-тестування. Якщо сімейний лікар говорить вам, що потрібно кудись поїхати і провести тест, то такий алгоритм не передбачено. Сімейний лікар повинен відправити мобільну бригаду до людини, якщо він говорить, що у нього є симптоми", - сказав міністр.

Степанов наголошує, що гроші за ПЛР-тестування при зверненні до сімейного лікаря вже заплачено. Пацієнту не доведеться платити ні копійки. Однак у міністерство неодноразово скаржилися люди, яким дають направлення на здачу аналізу в приватні лабораторії.

"Ніякі приватні лабораторії. Я акцентую на цьому увагу, тому що ми отримуємо велику кількість звернень громадян, коли всупереч встановленим правилам людей кудись відправляють чекати в чергах", - сказав Степанов. При цьому він нагадав, що ПЛР-тестування повинні робити всім без винятку людям, які потрапили в лікарні з пневмонією.

Не без сюрпризів? Синоптик розказала, якою буде погода на початку травня

неділя, 27 квітень 2025, 10:35

У перші дні травня переважно не буде опадів, проте потім кілька днів будуть дощі з грозами. Про це розповіла синоптикиня Укргідрометцентру Наталія Птуха, передають Патріоти України. Вона зазначила, що 1-2 травня в Україні переважно буде без опадів, 3-5...

Історик розповів, як українська шляхта ласувала салом у 17 столітті (відео)

неділя, 27 квітень 2025, 9:20

Не тільки посполиті, козацтво але і шляхта у XVII столітті з задоволенням вживала сало особливо у походах, коли класичних консервів ще не було, а на самій каші ні вояк, ні гречкосій довго не протягнув з огляду на великі фізичні навантаження. І тут сало...