Вже кілька років поспіль співробітники Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника спостерігають за дивним, як на погляд пересічного обивателя, феноменом: стадом здичавілих корів.
Тварини прекрасно почуваються у зоні відчуження в будь-яку пору року, повідомив заповідник.
"Корів тримали "самосели" у місті Чорнобиль і селі Луб'янка (в останньому було сім голів). Коли у 2016 році померли їх господарі, стадо почало жити на волі", - розповіли.
Корови належать до української чорно-рябої молочної породи.
Як й інші мешканці заповідника, здичавілі корови часто використовують покинуті будівлі для захисту від вітру та опадів.
"Тварини вгодовані, тобто проблем з кормами для них не існує. Взимку, коли випадає сніг, викопують суху траву копитами", - розповів заповідник.
У корів нема потреби доїтися. Їх цикл лактації нормалізується і прив'язаний до народження телят.
Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...