Науковиця Інституту проблем безпеки атомних станцій НАН України Олена Паренюк заявляє, що у разі найгіршого сценарію на ЗАЕС витік радіації не буде масштабним, передають Патріоти України.
В ефірі 1+1 вона зазначила, що найбільш вразливими стануть території та населені пункти знизу за течією Дніпра, тобто нижче - Херсонська область, південь Запорізької.
"Людям, які там живуть, варто запастися питною та технічною водою, не вживати воду з Дніпра, мати у запасі рукавички та респіратори. І щойно люди почують сигнал тривоги, увімкнути радіо чи телевізор, подивитися повідомлення від влади й вдягнути респіратори та рукавички", - каже експерт.
Якщо ви будете вдома, вона радить закрити повністю все приміщення для того, щоб не потрапляло повітря ззовні. Якщо ви на вулиці, прийдіть додому, роздягніться й помийтеся водою, яка є у закритих контейнерах. Одяг варто скласти у пластиковий пакет, увімкнути радіо й чекати на те, що скаже влада.
За словами Паренюк, зазвичай радять вакуумно-марлеву пов'язку, але можна взяти кілька масок, які ми використовували при COVID.
"2-3 маски вдягнути, і цього буде достатньо. Звичайно, якщо є респіратори з більшим рівнем захисту, можна використовувати їх. Важливо захистити дихальні шляхи від пилу, який підіймається. Якщо немає респіратора під рукою, можна навіть закритися шарфом", - зазначила науковиця.
Трагічні фотографії з наслідками російського масованого комбінованого удару по Києву в ніч на 24 квітня викликали обурення у колишньої народної обраниці Ірини Подоляк та української режисерки Ірини Цілик, передають Патріоти України. Колишня нардепка Ір...
Папа Римський Франциск, який пішов із життя, мав доступ тільки до активів Ватикану, але не накопичив особистих статків, передають Патріоти України. ЗМІ нагадали, що Хорхе Маріо Бергольо (справжнє імя понтифіка) прийняв обітницю бідності, приєднавшись д...