Науковиця Інституту проблем безпеки атомних станцій НАН України Олена Паренюк заявляє, що у разі найгіршого сценарію на ЗАЕС витік радіації не буде масштабним, передають Патріоти України.
В ефірі 1+1 вона зазначила, що найбільш вразливими стануть території та населені пункти знизу за течією Дніпра, тобто нижче - Херсонська область, південь Запорізької.
"Людям, які там живуть, варто запастися питною та технічною водою, не вживати воду з Дніпра, мати у запасі рукавички та респіратори. І щойно люди почують сигнал тривоги, увімкнути радіо чи телевізор, подивитися повідомлення від влади й вдягнути респіратори та рукавички", - каже експерт.
Якщо ви будете вдома, вона радить закрити повністю все приміщення для того, щоб не потрапляло повітря ззовні. Якщо ви на вулиці, прийдіть додому, роздягніться й помийтеся водою, яка є у закритих контейнерах. Одяг варто скласти у пластиковий пакет, увімкнути радіо й чекати на те, що скаже влада.
За словами Паренюк, зазвичай радять вакуумно-марлеву пов'язку, але можна взяти кілька масок, які ми використовували при COVID.
"2-3 маски вдягнути, і цього буде достатньо. Звичайно, якщо є респіратори з більшим рівнем захисту, можна використовувати їх. Важливо захистити дихальні шляхи від пилу, який підіймається. Якщо немає респіратора під рукою, можна навіть закритися шарфом", - зазначила науковиця.
Пряма законодавча заборона російської мови у школах може сприйнятися Європейським Союзом як дискримінаційна норма, що зашкодить євроінтеграційному процесу України. Про це в інтерв’ю Українським Новинам сказав голова комітету Верховної Ради з питань осв...
В Україні готують єдину методику верифікації пільг громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу. Це стосується кожного з 1,2 млн українців, які отримують пільги, передають Патріоти України з посиланням ...