Які види повісток вручають українцям і що загрожує ухилянтам - детальне роз'яснення

Під час загальної мобілізації призову до армії підлягають громадяни, здатні виконувати військовий обов'язок, віком від 18 до 60 років. Призов здійснюється через вручення повісток, яких наразі існує три види.

Перша – для уточнення даних; друга – для проходження медичної комісії; третя – мобілізаційне розпорядження (після того, як особа вже уточнила дані, пройшла ВЛК і вже зобов'язана "з'явитися з речами" для відправлення до війська). Про це в коментарі для OBOZ.UA розповів доктор юридичних наук з 15-річним досвідом роботи в органах прокуратури Роман Мудрий.

"Наразі існує три види повісток: перша – для уточнення даних; друга – для проходження медичної комісії; третя – мобілізаційне розпорядження (після того, як особа вже уточнила дані, пройшла ВЛК і вже зобов’язана "з’явитися з речами" для відправки до війська). За неявку до ТЦК по першій та другій повістці – передбачена адміністративна відповідальність, накладення штрафу", – сказав він.

Водночас у випадку якщо особа є військовозобов'язаною – тобто стоїть на обліку, пройшла ВЛК і не з'являється за повісткою для мобілізації – настає кримінальна відповідальність за ст. 336 Кримінального кодексу України: ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

Своєю чергою, ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

Також існує кримінальна відповідальність згідно зі статтею 337 Кримінального кодексу України за ухилення від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів:

  • Ухилення призовника, військовозобов'язаного, резервіста від військового обліку після попередження, зробленого відповідним керівником територіального центру комплектування та соціальної підтримки, керівниками відповідних органів Служби безпеки України, відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України карається штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до одного року.
  • Ухилення військовозобов'язаного, резервіста від навчальних (спеціальних) зборів карається штрафом від п'ятисот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років.

Французи вириваються вперед: Названо найпопулярніший автомобіль в Європі станом на березень 2025 року

субота, 26 квітень 2025, 18:48

Найпопулярнішим автомобілем в Європі у березні 2025 року став хетчбек Peugeot 208. Як повідомляє JATO Dynamics, європейські продажі цієї моделі перевищили 25 тисяч машин. Це на 7% більше, ніж у березні минулого року, передають Патріоти України. . Сам ...

З чемпіонів світу в криміналітет: Поліція затримала відомого українського боксера

субота, 26 квітень 2025, 18:34

Українського боксера Євгена Хитрова (20-2, 17 КО) у суботу, 26 квітня, у Кривому Розі затримала поліція, передають Патріоти України з посиланням на СВОЇ Кривий Ріг. Зазначено, що 36-річний спортсмен, як припускають, причетний до крадіжок, скоєних на сі...