Які види повісток вручають українцям і що загрожує ухилянтам - детальне роз'яснення

Під час загальної мобілізації призову до армії підлягають громадяни, здатні виконувати військовий обов'язок, віком від 18 до 60 років. Призов здійснюється через вручення повісток, яких наразі існує три види.

Перша – для уточнення даних; друга – для проходження медичної комісії; третя – мобілізаційне розпорядження (після того, як особа вже уточнила дані, пройшла ВЛК і вже зобов'язана "з'явитися з речами" для відправлення до війська). Про це в коментарі для OBOZ.UA розповів доктор юридичних наук з 15-річним досвідом роботи в органах прокуратури Роман Мудрий.

"Наразі існує три види повісток: перша – для уточнення даних; друга – для проходження медичної комісії; третя – мобілізаційне розпорядження (після того, як особа вже уточнила дані, пройшла ВЛК і вже зобов’язана "з’явитися з речами" для відправки до війська). За неявку до ТЦК по першій та другій повістці – передбачена адміністративна відповідальність, накладення штрафу", – сказав він.

Водночас у випадку якщо особа є військовозобов'язаною – тобто стоїть на обліку, пройшла ВЛК і не з'являється за повісткою для мобілізації – настає кримінальна відповідальність за ст. 336 Кримінального кодексу України: ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

Своєю чергою, ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

Також існує кримінальна відповідальність згідно зі статтею 337 Кримінального кодексу України за ухилення від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів:

  • Ухилення призовника, військовозобов'язаного, резервіста від військового обліку після попередження, зробленого відповідним керівником територіального центру комплектування та соціальної підтримки, керівниками відповідних органів Служби безпеки України, відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України карається штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до одного року.
  • Ухилення військовозобов'язаного, резервіста від навчальних (спеціальних) зборів карається штрафом від п'ятисот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років.

Будуть проблеми: Нардеп розповів про індексацію пенсій у березні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:40

Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...

На Полтавщині чоловік відмовився отримувати повістку і викликав поліцію: Історія отримала продовження

п’ятниця, 22 листопад 2024, 22:40

На Полтавщині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Суд призначив йому 3 роки позбавлення волі.Про це стало відомо з вироку Лубенського районного суду Полтавської області, повідомляє ТСН. Раніше його визнали придатним до служби, передають...