"Переважна кількість ліків, які застосовуються по протоколу для лікування коронавірусної хвороби, в нашій установі є безкоштовною. Але оскільки профіль нашої лікарні - інфекційний, то, звичайно, таких ліків, які потрібні для лікування цукрового діабету, наприклад, не вистачає. А це дорогі препарати - починаючи від інсулінів, таблетованих діабетичних препаратів, неврологічних, серцево-судинних", - говорить лікар.
Також він зазначив, що пацієнти можуть ці препарати при державній підтримці отримувати безкоштовно в первинній мережі.
Вартість флакона антибіотика варіюється від 500 гривень до понад 25 тисяч гривень. Одній людині на добу потрібно 3-4 флакони.
Федоренко визнав, що ціни на антибактеріальні препарати для лікування коронавірусної хвороби дуже великі.
Крім антибіотиків, для підняття імунного статусу потрібно використовувати імунологічні препарати - їхня ціна досягає в Україні 5-6 тисяч гривень за один флакон або від 25 тисяч гривень і вище.
У цілому ж на лікування людини від COVID-19 потрібно на добу від 4 тисяч гривень.
"Тому зрозуміло, що без державної підтримки більшість громадян не може оплатити все це лікування. Тому ми звертаємося і до обласного департаменту охорони здоров'я, і до Національної служби здоров'я України з метою врахувати ті реалії, які є на сьогодні, з метою переглянути вартість пакетів, які держава оплачує для хворих при коронавірусній хворобі, в сторону їхнього збільшення. Це надасть можливість забезпечити наших земляків якісними та ефективними препаратами", - заявив Федоренко.
Також лікар додав, що якщо людина залишається лікуватися вдома, то всі препарати купує своїм коштом, тому що будь-якої державної програми для лікування хворих COVID-19 на амбулаторному етапі зараз немає.
Нещодавно уряд вносив зміни до постанови щодо надання внутрішнім переселенцям субсидії на оплату оренди житла, передають Патріоти України. Йдеться про рішення Кабміну щодо надання субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житловог...
У руїнах давньої Ніневії, що лежить на лівобережжі сучасного міста Мосул (Північ Іраку), терпіння археологів було винагороджене епохальною знахідкою. Йдеться про масивний барельєф VII столітті до н. е. Його вирізняє надзвичайно детальне різьблення, на ...