Кожен громадянин України має право на первинну безоплатну правову допомогу, тобто ознайомлення з проблемою і консультацію. Однак для того, щоб надалі адвокат безкоштовно представляв людину в суді, вона має відповідати певним критеріям. Про це розповів Микола Сіома, директор Української фундації правової допомоги, пише Соцпортал.
За його словами, 98% пенсіонерів є малозабезпеченими, тож вони мають безумовне право на вторинну правничу допомогу. Так само як і інші вразливі категорії.
«Адвоката вам дадуть, який буде ходити, писати за вас документи, випрацьовувати з вами стратегію, якщо ви є малозабезпечений. Якщо ви є внутрішньо переміщеною особою, якщо ви є багатодітною мамою без чоловіка, якщо ви втратили годувальника. Це категорії, які мають соціальну травму і їм важко», — каже Сіома.
За його словами, бувають випадки, коли у людини дохід перевищує прожитковий мінімум буквально на 5 гривень і тоді людини відмовляють. Однак можна піти іншим шляхом.
«Можна знайти родича, який, можливо, відповідатиме якимось іншим категоріям. І тоді ми допомагаємо родині», — каже Сіома.
Він також завірив, що безоплатну правову допомогу надають кваліфіковані юристи та адвокати, що склали відповідні іспити.
Телефон безоплатної правової допомоги: 800 213 103, адреса сайту: legalaid.gov.ua
Допомога надається у цивільних, адміністративних та кримінальних справах.
Наскільки ймовірно, що ви матимете сина або доньку? Протягом багатьох років вважалося, що шанси на народження хлопчика або дівчинки - це класичні 50/50. Однак нещодавнє дослідження вчених Гарвардського університету спростувало це твердження, передають ...
В Україні у 2025 році зростає кількість жінок у сферах логістики, ІТ та будівництва – галузях, які традиційно вважались "чоловічими". Роботодавці активніше шукають працівниць через дефіцит кадрів і зміни в пріоритетах під час війни. Про це OBOZ.UA пові...