Так званий індійський штам коронавірусу вважається агресивнішим, ніж британський і південноафриканський. Але це далеко не останній варіант COVID-19. Новий мутант дійсно може спровокувати нову хвилю епідемії в Україні, хоча літо має пройти спокійніше, ніж весна. То коли ж почнеться прогнозована МОЗ четверта хвиля, в бліцінтерв'ю поділився припущеннями Володимир Широкобоков, український професор, мікробіолог, вірусолог та академік НАН України, повідомляють Патріоти України. Далі - пряма мова професора.
Цей штам дійсно небезпечний, викликає більш важкі форми захворювання. Вражає не тільки літніх людей, а й середнього віку. Вірус набуває темпи мутаційної активності і це далеко не останній варіант, який нас чекає.
Коронавірус – досить молодий епідемічний процес. На нього здійснюється шалений тиск, зокрема і вакцинація, він змінюється й мутує, щоб протистояти утискам проти себе.
Не дуже згоден з прогнозом МОЗ щодо четвертої хвилі в Україні. Але якщо завезуть новий індійський штам – можливий ще певний підйом. Коронавірус – сезонне захворювання. Влітку має бути послаблення, а восени знову буде спалах.
Вони можливі, якщо рівень антитіл і клітинний імунітет недостатній для захисту організму. Все залежить від імунної системи і генетичної особливості людини, яка перехворіла. Але в більшості є достатній імунітет, який повинен зберігатися довго. Кажуть, проти SARS у 2002 році – а це близький аналог коронавірусу – ще досі зберігається клітинний імунітет.
[В Індії заявили про серії заражень грибковою інфекцією мукормікоз ("чорний грибок") серед людей, які лікуються або вилікувалися від коронавірусу]. Цей грибок активізується тільки на тлі імунного дефіциту, коли в людини згасає імунний захист. За ковідної хвороби якраз характерно зменшення імунного опору, тому цілком можливий і такий варіант. Мукормікоз буває і за СНІДу, коли виникає імунодефіцит, може бути за інших імунодефіцитних станів і не тільки інфекційної природи. Це опортуністична інфекція, яка виникає у вигідних для неї умовах на тлі ослаблення організму людини.
Не чув, щоб в Україні були спалахи мукормікозу. Але цілком можливо, що активізація якихось грибкових інфекцій іде, проте увага зосереджується на самому захворюванні. Масштабний спалах мукормікозу в Індії може бути пов'язаний із антисанітарними умовами, які сприяють розвитку інфекції.
Загалом, грибкові інфекції дуже поширені, але на сьогодні є досить хороші і антибіотики, і препарати, які від них лікують.
Кабінет міністрів пропонує встановити на рівні закону виплату 15 млн гривень родинам цивільним, які загинули при захисті України від агресії Росії. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передають Патріоти України. Як зазначив Шмигаль, уряд подає...
Військовий, командир відділення 24-ї ОШБр "Айдар" ЗСУ Станіслав Бунятов окремо подякував тим росіянам, котрі вирішують придбати гру "S.T.A.L.K.E.R. 2" та, таким чином, доклались до допомоги Збройним силам України. Про це він написав на своєму Telegram-...