"Індійський штам - далеко не останній": Академік НАН розповів, коли чекати на новий спалах коронавірусу

Володимир Широкобоков. Фото: УНН.

Так званий індійський штам коронавірусу вважається агресивнішим, ніж британський і південноафриканський. Але це далеко не останній варіант COVID-19. Новий мутант дійсно може спровокувати нову хвилю епідемії в Україні, хоча літо має пройти спокійніше, ніж весна. То коли ж почнеться прогнозована МОЗ четверта хвиля, в бліцінтерв'ю поділився припущеннями Володимир Широкобоков, український професор, мікробіолог, вірусолог та академік НАН України, повідомляють Патріоти України. Далі - пряма мова професора.

Цей штам дійсно небезпечний, викликає більш важкі форми захворювання. Вражає не тільки літніх людей, а й середнього віку. Вірус набуває темпи мутаційної активності і це далеко не останній варіант, який нас чекає.

Коронавірус – досить молодий епідемічний процес. На нього здійснюється шалений тиск, зокрема і вакцинація, він змінюється й мутує, щоб протистояти утискам проти себе.

Не дуже згоден з прогнозом МОЗ щодо четвертої хвилі в Україні. Але якщо завезуть новий індійський штам – можливий ще певний підйом. Коронавірус – сезонне захворювання. Влітку має бути послаблення, а восени знову буде спалах.

Вони можливі, якщо рівень антитіл і клітинний імунітет недостатній для захисту організму. Все залежить від імунної системи і генетичної особливості людини, яка перехворіла. Але в більшості є достатній імунітет, який повинен зберігатися довго. Кажуть, проти SARS у 2002 році – а це близький аналог коронавірусу – ще досі зберігається клітинний імунітет.

[В Індії заявили про серії заражень грибковою інфекцією мукормікоз ("чорний грибок") серед людей, які лікуються або вилікувалися від коронавірусу]. Цей грибок активізується тільки на тлі імунного дефіциту, коли в людини згасає імунний захист. За ковідної хвороби якраз характерно зменшення імунного опору, тому цілком можливий і такий варіант. Мукормікоз буває і за СНІДу, коли виникає імунодефіцит, може бути за інших імунодефіцитних станів і не тільки інфекційної природи. Це опортуністична інфекція, яка виникає у вигідних для неї умовах на тлі ослаблення організму людини.

Не чув, щоб в Україні були спалахи мукормікозу. Але цілком можливо, що активізація якихось грибкових інфекцій іде, проте увага зосереджується на самому захворюванні. Масштабний спалах мукормікозу в Індії може бути пов'язаний із антисанітарними умовами, які сприяють розвитку інфекції.

Загалом, грибкові інфекції дуже поширені, але на сьогодні є досить хороші і антибіотики, і препарати, які від них лікують.

Джерело: Обозреватель

"Люди тікали від чогось на батьківщині": Британець розповів про небезпечних іноземних добровольців в Україні

субота, 5 квітень 2025, 22:14

Після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, тисячі людей по всьому світу прийшли на допомогу нашій державі. Україна змогла швидко прийняти багато іноземних добровольців, серед яких і Масер Гіффорд. Про іноземного бійця, який зах...

Нестандартна ДТП: У Полтавській області загинув пасажир, який на ходу вийшов із машини – поліція

субота, 5 квітень 2025, 21:48

4 квітня в Полтавській області поблизу села Покровська Багачка на автотрасі Київ – Харків сталася ДТП, унаслідок якої під колесами вантажівки загинув пасажир іншого автомобіля. Про це 5 квітня поінформувала поліція регіону, передають Патріоти України. ...